Jak pomalować drewno

Technologia barwienia drewna – jest to dość czasochłonny proces. Przecież wymaga się wyraźnie zaobserwować pewien tryb. Tak pośrednie operacje powinny być wykonywane w temperaturze 17-27оС, wilgotności względnej otaczającego powietrza 50-80%, a także wilgotności drewna 8-15%. Powierzchnie przeznaczone do malowania, materiały lakiernicze, a także lakiernie powinny mieć taką samą temperaturę. Chociaż to wszystko nie znaczy, że prace malarskie może wykonywać tylko specjalista. Osądźcie sami.

Kolorowe drewniane drzwi wygląda stylowo

Instrukcja

1
Akrylowa farba (lakier lub podkład) do drewnianych mebli i drzwi jest już gotowy do malowania. Jeśli jesteś samotnie spędzasz колеровку kaski, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: pozwala przefiltrować lakiernicze materiały (LPM) przez filtr 50-100 µm. To obowiązkowa operacja. Профильтрованные LPM przechowywane dłużej niż dwa tygodnie, przed malowaniem przefiltruj jeszcze raz.
2
Porowate powierzchnie drewna należy zagruntować przed nałożeniem na nich nawierzchniowej. Zalecane ciśnienie rozpylania podkładu – około 3 atm., rozmiar dyszy – od 1,6 do 2, 4 mm, grubość mokrej warstwy powinna wynosić między 80 a 120 µm. Suszenie podkładu należy przeprowadzać w zakresie от15 do 60оС. Przy tym powierzchnię przed szlifowaniem musi wyschnąć przez co najmniej 30 minut, ale nie więcej niż 6 godzin.
3
Podkład do drewna jest rozwijany do ręcznego oraz maszynowego szlifowania. Ponadto, grunt nadaje się praktycznie idealny do suszenia na podczerwień. Nie wolno прошлифовки do podłoża. Jeśli takie odcinki będą występować, należy ponownie zagruntować.
4
Należy malowanie wodnymi farbami na bazie akrylu poprzez powietrza rozpylania. MDF należy malować w jednej warstwie, przy zalecanej grubości mokrej warstwy od 80 do 120 µm. Umieść powierzchni drewna pod kątem 15-20о w stosunku do powierzchni podłogi, aby ułatwić produkować barwę. Jeśli powierzchnia drewna jest prostopadła do podłogi, jej również dość wygodnie malować.
5
Malowana farbą akrylową drewna lub MDF dla największej wydajności i stabilności należy osuszyć. Tryb suszenia: 35-60оС, wilgotność względna od 50 do 80%, czas trwania – około 1,5-2 godzin. Użyj możliwie конвекционный sposób suszenia, a także kontrolować wilgotność względną wewnątrz suszarni.
logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *