Jak pomalować czarne spodnie

Spodnie w kolorze czarnym mogą stracić nasycenie tonów dość szybko, często to się dzieje z produktami niskiej jakości. Istnieje kilka sposobów przywrócenia pierwotnego wyglądu, chociaż przywrócić czarny kolor nie zawsze jest proste. Aby uniknąć malowania, lepiej dbać o swoje rzeczy.

Jak pomalować czarne spodnie

Trzeba

  • – czarne spodnie;
  • – farba do tkanin;
  • – woda;
  • – amoniak;
  • – utrwalacz koloru.

Instrukcja

1
Kup w sklepie barwnik do malowania czarnych spodni. Aby prawidłowo dobrać barwnik, musimy wiedzieć, z jakich włókien wykonana przez materiał swoich spodni. Barwniki przeznaczone do bawełnianych i lnianych tkanin, można użyć do malowania wyrobów z вискозных tkanek, a także z naturalnego jedwabiu, wełny. Jednak dla wyrobów z wełny ma swoje specjalne barwniki, i lepiej wykorzystać ich.
2
Należy dokładnie przeczytać instrukcję na opakowaniu barwnika.
3
Jeśli chcesz nadać bardziej intensywny kolor nowym stałe, to należy pamiętać, że na nowych rzeczy, może występować warstwa антистатика lub innego спецсостава powstałych podczas produkcji produktu. Może przeszkodzić w malowaniu produktu. W celu wyeliminowania tego wystarczy wyprać spodnie w syntetycznym моющем narzędzia, a jeśli są one wykonane z cienkiej tkaniny, eksperci zalecają moczyć w roztworze amoniaku: 50 gramów amoniaku (25%) na 10 litrów wody. Po zastosowaniu środka czyszczącego lub roztworu amoniaku, co należy dokładnie wypłukać w wodzie.
4
Na opakowaniu barwnika określa: ile trzeba wziąć barwnika i w jakiej ilości wody rozpuścić. Ilość barwnika i wody, zaleca się na podstawie ilości suchej tkaniny. Dlatego dla jakości malowania spodni ważne jest, aby wstępnie je zważyć.
5
Po malowaniu opłukać spodnie w słabym roztworze octu lub zastosować specjalny utrwalacz koloru.
6
Wyciśnij spodnie osłonę, ale nie wyjmuj ich. Osuszyć
Należy zwrócić uwagę
Barwionego produkt nie suszyć pod wpływem promieni słonecznych lub w pobliżu pieca.
Jeśli po malowaniu produktu na skórze pozostały ciemne ślady, to oznacza niską jakość barwnika.

Porada
Pranie czarnych spodni należy przeprowadzać tylko proszku do prania kolorowych lub czarnych rzeczy. To zmniejszy ryzyko ich zaniku. W żadnym wypadku nie należy używać proszek wybielający efekt, ponieważ wystarczy tylko jeden raz wyprać czarne spodnie takim proszkiem i rzecz będzie zepsuta.

logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *