Jak położyć linoleum

Mimo, że linoleum kilku stracił popularność w ostatnim czasie, to nadal jest jednym z najbardziej wygodnych, trwałych i niedrogich powłok. Do tego położyć linoleum nie sprawia żadnych trudności.

Jak położyć linoleum

Trzeba

  • – klej do linoleum
  • – budowlany nóż

Instrukcja

1
Przede wszystkim należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie, w którym będziesz deski, linoleum. Dla bardziej precyzyjnego pomiaru należy przeprowadzić w kilku miejscach pokoju. Ponadto należy wziąć pod uwagę напуски w niszy drzwi i nisz pod grzejniki. Ponieważ linoleum sprzedawane szerokości rozmiarami od kroku 50 cm, zaokrąglij jego uzyskane wymiary do najbliższych 50 centymetrów w górę. Na długości więc lepiej zrobić napływ 20-30 centymetrów – to uchroni cię od błędów. Najlepiej przy zakupie kupować linoleum jednolitym kawałkiem, więc łatwiej będzie umieścić i zamocować. Jeśli prace wykonywane są w zimnych porach roku, to rozłóż linoleum i daj mu zwolnić wiosną w ciągu kilku godzin.
2
Wtedy przygotować pomieszczenie, w którym zebrali się położyć linoleum. Z pokoju trzeba się wynieść wszystkie meble, a jeśli to niemożliwe, to przynajmniej, nieporęcznych przedmiotów (szafy, sofy, łóżka). Przygotuj pół, usunąć resztki starego pokrycia, wyrównać podłogę. Posadzki betonowe są wyrównane łącznik, a drewniane można ottsiklevat lub pokryć seksualnej sklejki o grubości około 10 mm. Teraz można przystąpić do układania.
3
Położyć linoleum w taki sposób, aby напуски na ściany były ze wszystkich stron są w przybliżeniu równe i są wystarczające do nakładania drzwiowych i innych nisz. Dalej za pomocą stalowej linijki i budowlanego noża wyciąć nadmiar z linoleum. Uważaj – na tym etapie można nieodwracalnie zniszczyć materiał! Zostaw odstępy od ścian o szerokości 2-3 cm, ponieważ z czasem lub od różnicy temperatur linoleum ma właściwość rozwijać i w przypadku braku luzów może iść falami.
4
Jeśli rozmiar kawałka bardzo duży – ponad 25-30 metrów kwadratowych, lub jeśli powłoka składa się z kilku kawałków, to najlepiej zamocować za pomocą specjalnego kleju. Klej nakłada się na malowaną powierzchnię przed przystąpieniem do układania linoleum. Daj mu do stwardnienia, zgodnie z instrukcją użycia kleju.
Należy zwrócić uwagę
W trakcie remontu mieszkania lub domu jednorodzinnego jako pokrycia podłogowe często korzystają z linoleum. To praktyczny i tani materiał do dekoracji pomieszczeń niemieszkalnych typu kuchni, korytarza i łazienki. Zazwyczaj zakrywają im podłogi na własną rękę. Ten artykuł jest dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak prawidłowo położyć linoleum.

Porada
Jeśli zdecydujesz się samodzielnie położyć linoleum, to zrobić to raczej nie jest trudne, bez uciekania się do pomocy mistrzów-konserwatorów. Jeśli masz stare linoleum, nie spiesz się go sprzątać. Jest całkiem możliwe, aby umieścić nowy linoleum na stare – podłoga będzie cieplej i bardziej miękkie. To jednak pod warunkiem, że powierzchnia starego linoleum, a raczej podstawy, na której leży, jest płaska.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.