Jak ocieplić linoleum

W budynkach o słabej izolacji cieplnej podłogi w zimie może być bardzo niewygodne, ponieważ trzeba chodzić praktycznie w butach. Linoleum, stawiający na taka podłogę, praktycznie nie daje теплоизолирующего efektu. Aby poprawić sytuację, nie trzeba demontować i wymieniać całą konstrukcję podłogi, można po prostu ocieplić dostępny linoleum.

Jak ocieplić linoleum

Trzeba

 • – изолон;
 • – пеноплекс;
 • – naturalna lub syntetyczna podkład do linoleum;
 • – sklejka;
 • – пеноплекс;
 • – Płyta pilśniowa;
 • – materiały montażowe (śruby, klej);
 • – taśma klejąca;
 • – nożyczki, nóż, wyrzynarka;
 • – śrubokręt lub wkrętarka;
 • – folia.

Instrukcja

1
Zdjąć płótno linoleum i sprawdzić, czy podłoga pod nim. Jeśli deski w dobrym stanie, nie zgnite, утепляйте podłoga, począwszy od tego poziomu. Sprawdź drzwi, i zdecydować, na jaką wysokość można podnieść podłogę, aby dobrze się zamykały i otwierały.
2
Umieść podłoże do linoleum. Jeśli skłaniam się do naturalnych i ekologicznie nieszkodliwy materiałów, wybieraj naturalną podstawę z джутового włókna. Należy pamiętać, że szybko szlifowane i daje kurz, w niej może pobudzić mole i inne drobne owady.
3
Aby uniknąć tych problemów, kup изолон lub пеноплекс (z folią na jednej stronie). Pokrój je na kawałki odpowiedniej wielkości, rozłóż na podłodze, skleić taśmą wszystkie styki. Następnie umieść na górze warstwa z arkuszy sklejki i przykręcić wszystkie razem za pomocą śrub. Sklejka zapewnia odpowiednią sztywność konstrukcji i nie da linoleum zbiórka.
4
Można ocieplić podłogę z linoleum tylko фанерными kartkami. W takim przypadku trzymać arkusze lanego lub specjalnym klejem do drewna.
5
Bardzo ciepłe staną się twoje podłogi, jeśli zdecydujesz się ocieplić ich экструдированным styropianem (пеноплексом), jednak nauczyć, że zaleca się dla elewacji budynków na zewnątrz, a podczas stosowania wewnątrz pomieszczeń może wydzielać szkodliwe opary.
6
Jeśli zdecydujesz się umieścić pod linoleum płyta pilśniowa, należy przesunąć impregnacji, aby nie stało się obrzęk. Do tego na podłodze ułożyć warstwę folii, a następnie warstwa płyta pilśniowa, który kosztuje dodatkowo прогрунтовать (прошпатлевать). Góra pół zamknij kolejną warstwą folii. Aby wilgoć nie mogła wyjść na zewnątrz w dół, użyj prostokątne линолеумные listwy przypodłogowe. Starannie wypełnić spoiny między arkuszami linoleum, a lepiej wybrać arkusze takiej szerokości, aby styków nie było.
7
Jeśli nie martwisz się o rachunki za energię elektryczną — ułożyć pod linoleum film „ciepłą podłogę”.
Należy zwrócić uwagę
Nie warto świeckich pod linoleum płyty z płyty WIÓROWEJ. Mimo, że dadzą dobrą izolację, podczas mycia podłóg i przy gromadzeniu się kondensatu przy zmianach temperatur płyty wiórowej w stanie вспучиваться, że w przyszłości doprowadzi do провалам i nierówności na podłodze.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.