Jak połączyć метапол

Rury z metalu spełniają wszystkie aktualne wymagania w zakresie jakości. Pomimo faktu, że są one wygodne i łatwe w instalacji, należy wziąć pod uwagę kilka cech tego rodzaju rur i niektóre zasady montażu.

Jak połączyć метапол

Trzeba

  • – giętarka;
  • – armatura;
  • – pierścienie uszczelniające;
  • – okrągły pilnik;
  • – kalibrator;
  • – nożyce do металлопластику.

Instrukcja

1
Temperatura otoczenia, przy której powinno się wykonywać montaż rur wielowarstwowych rur, powinna być nie niższa niż 10 stopni ciepła.
2
Rury nie переламывать i płaszczenie przy montażu. Jeśli jednak to się stało, to выправите rurociągu za pomocą gumowego lub drewnianego młotka. Jednak można to zrobić tylko raz.
3
Zwrócić uwagę, aby rury nie przekręcali i nie doświadczył poziomy napięcia. Aby otwory nie засорялись, zamknij temat końce kołków.
4
Do wykonania gięcia należy stosować specjalną sprężynę, która zabezpiecza rurę od załamania. Najlepiej stosować specjalne narzędzie – giętarka.
5
Wyciąć kawałek rury do wymaganej długości. Użyj specjalne nożyczki, ponieważ każdy inny instrument, nie przeznaczony do cięcia danego rodzaju rur, może uszkodzić warstwę ochronną rury i zrobić cięcie nierówny. To z kolei doprowadzi do problemów z połączeniem, a w przyszłości spowoduje nieszczelność.
6
Do wykonania bezpiecznego i wysokiej jakości uszczelki na przyłączu montażu należy użyć uszczelki. Aby nie uszkodzić ich, развальцуйте rurę kalibratorem. Podłącz rurę z mocowaniem za pomocą nakrętki i opaski zaciskowej.
7
Przed przystąpieniem do montażu, za pomocą заточенного wiertła do metalu lub okrągłego pilnika wewnątrz rury na krawędzi usunąć ostre krawędzie, aby nie uszkodziły gumy uszczelniające. W przeciwnym przypadku połączenie będzie akumulatorów wentylowanych.
8
Развальцевав za pomocą kalibratora koniec rury, założyć na króciec złączki. Wykonać szczelne dopasowanie do jego zwężki, wraca opaskę zaciskową. Następnie wraca nakrętkę złączki i zacznij skręcać. Rób to delikatnie, aż do pojawienia się charakterystycznego trzaski.
9
Aby dołączyć do rur do powierzchni, należy użyć narzędzia specjalne – klipsy. Dla równego starannego mocowania klipsów wykonaj układ i przykręcić je za pomocą śrub. Rura łatwo zatrzaśnie się na miejscu na klipsy przy lekkim naciskaniu na nią.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.