Jak pokonać grawitację

Samo wyrażenie „pokonać grawitację”, być może brzmi to jak fragment z fantastycznej powieści, jednak w praktyce w przezwyciężaniu przyciągania ziemi nic nadprzyrodzonego nie ma. Do tego wystarczy dołożyć do obiektu siłę większą siłę przyciągania i skierowaną w przeciwną stronę.

Jak pokonać grawitację

Instrukcja

1
Najprościej zmusić pokonać grawitację, choć na krótki czas, jakiś mały przedmiot. To wystarczy, aby rzucić go.
2
Pierwsze utworzone przez ludzkość bezzałogowe przezwyciężyć grawitację kosztem tego, że w ich skład wchodził balon wypełniony gazem, którego gęstość jest mniejsza niż gęstość powietrza. To może być, w szczególności, hel, wodór, ogrzewa powietrze. W dzisiejszych czasach wodór w tym charakterze nie jest stosowany ze względu na jego palność.
3
Aparaty powietrzne cięższe od powietrza pokonać grawitację, dzięki obecności w nich silników. Pływalność w nich mogą być tworzone za pomocą śmigła (w połączeniu ze skrzydłami lub bez niej), a także reaktywny sposób – poprzez wyrzucenie z dyszy strumienia gazu. Drugi sposób to zastosowanie, a w przypadku braku wokół powietrza, co pozwala z niego korzystać i poza atmosfery.
4
Ptaki, owady, a nawet niektóre ssaki (nietoperze) pokonać grawitację, począwszy od powietrza skrzydłami. W technice takie rozwiązanie nie jest stosowane. Sztuczne bezzałogowe, działające na tej zasadzie (махолеты lub орнитоптеры) bardzo nieskuteczne i dlatego wykorzystywane są tylko w celach demonstracyjnych.
5
Urządzenie do magnetycznej lewitacji znajduje się czujnik optyczny lub indukcyjny), śledzący położenie obiektu, wykonanego z materiału magnetycznego. Jeśli obiekt znajduje się zbyt blisko электромагниту, ostatni wyłącza się, a jeśli zbyt daleko – włącza się. Wydajność schematu wystarczy do tego, aby obiekt unosił się w powietrzu pod elektromagnesem.
6
Każdy przedmiot, który pokonał każdą grawitację w zasięgu przyciągania Ziemi, to znowu zacznie spadać, jeśli siła, заставившая go pokonać siłę grawitacji, zniknie. Aby zmusić go do opuszczenia planety na zawsze, trzeba rozpędzić go do tak zwanej pierwszej prędkości kosmicznej. Dla Ziemi wynosi 7,9 km / s.
logo
Article Categories:
Nauki przyrodnicze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *