Jak pokonać chronicznego zmęczenia

Zmęczenie pojawia się z różnych przyczyn – z powodu nerwowego i fizycznego napięcia, ciężkie i obfite jedzenie, зашлакованности, niedotlenienia i odwodnienia. Ale jeśli zmęczenie staje się przewlekłe, warto poważnie obawiać się o swoje zdrowie. Możliwe, że organizm przestaje wykorzystać swoje możliwości kompensacyjne i został wystawiony na działanie toksyn, produkowane przez różne wirusy. Ale żeby nie uciekać się do pomocy lekarzy, warto najpierw spróbować pozbyć się tej choroby na własną rękę.

Jak pokonać chronicznego zmęczenia

Instrukcja

1
Aby pozbyć się chronicznego zmęczenia, należy przede wszystkim uwolnić organizm od balastu szkodliwych substancji. Dlatego raz w roku przeprowadzać oczyszczanie wszystkich układów, zwłaszcza układu pokarmowego i moczowego. Wiele metod pozwala wybrać bardziej dostępny sposób. Ponadto, pomagają organizmowi samodzielnie usunąć toksyny i soli, do czego regularnie parowej i 24 godziny w tygodniu całkowicie wstrzymać się od jakiejkolwiek żywności. Nie odmawiaj sobie w taki dzień tylko w wodzie lub sokach.
2
Należy zwrócić większą uwagę na swój sposób odżywiania. Wyeliminuj produkty, które wywołują stres, niepokojące myśli i depresję. Do nich należy rafinowany cukier, kasze i pieczywo z białej mąki, półprodukty, wyroby cukiernicze, słodkie napoje gazowane i paczkowany soki. Zamiast nich wzbogacić swoje menu roślinnych sałatki i бульонами, zielenią, owocowo-owoców i jagód deserów i naturalne soki, a także orzechy, тыквенными pestki, szary chlebem, miodem, mlekiem i serem. Ponadto 2 razy w roku brać witaminy. Ich niedobór jest jedną z przyczyn syndrom chronicznego zmęczenia.
3
Nie zbieraj w sobie napięcie nerwowe i nie dopuścić do zastoju krwi i limfy. Tego uniknąć pomagają sporty, które przewożą fizyczne i psychiczne zabawa – taniec, gimnastyka, kształtowanie, pływanie. Najważniejsze jest to, aby zajęcia były regularne i bez nadmiernego obciążenia. W tym przypadku będą one stale aktywować wiele systemów, w tym i wydalniczy, dzięki której organizm uwalnia się od toksyn i innych szkodliwych substancji. Duże ich nagromadzenie wpływa na pracę układu nerwowego i w rezultacie prowadzi do chronicznego zmęczenia.
4
Duchowego oczyszczenia częściej kontakt z naturą. Pomaga rozładować napięcie. Wyjedź za miasto opustoszałe, ale malownicze miejsca. Relaks wśród drzew. Pochłaniają negatyw, wychodzące od człowieka i zastępują go swoją pozytywną energią. Oprócz tego, ujrzymy wszystkie piękne rzeczy, słuchaj ulubionej muzyki, czytać, oglądać humorystyczne transmisji. Dla osiągnięcia harmonii ciała z otoczeniem, weź joga, аутотренингом i medytacją. Doskonale usuwają chroniczne zmęczenie, poprawia stan emocjonalny i dają siłę fizyczną. Ale do osiągnięcia pożądanego rezultatu przesuń pierwsze zajęcia z doświadczonym instruktorem.
5
Ponieważ chroniczne zmęczenie często powoduje zmęczenie układu nerwowego, należy przestrzegać pewnych zasad, przyczyniając się do jej stabilizacji i wzmocnienia. Wstać wcześnie rano. A dla ułatwienia przebudzeniu zamiast alarmu ustaw timer na włączanie energicznej muzyki. Dla energii wziąć naprzemienny prysznic lub zrób polewanie (mycie) zimną wodą. Aby z rana nie zbierać się w pośpiechu, przygotować wszystko, co jest konieczne z pm. Zaplanuj swój dzień wcześniej i przy tym nie zaniedbuj wpisami w kalendarzu. Nie wchodzi w swój krąg społeczny niedowiarków lub depresyjnych ludzi.
6
Wzmocnić swoje zdrowie, ponieważ przy dobrej odporności wiele wirusów, w tym powodujące przewlekłe zmęczenie, potrafią latami żyć z człowiekiem, nie wyrządzając mu żadnej szkody. A dla zwiększenia potencjału energetycznego jeść prawidłowo, uważaj na pracę jelit, закаляйтесь, bierz umiarkowane kąpiele słoneczne, spacer na świeżym powietrzu, się wyspać, zadowolić się masażem, wstępem do salonów i innych ciekawych miejsc. Przestrzeganie tych zasad w ciągu kilku miesięcy dyskretnie pozbyć się chronicznego zmęczenia. I nie tylko po uzyskaniu pozytywnego wyniku można udać się do lekarza.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.