Jak pokonać 1-pokojowe mieszkanie

Apartamenty z jedną sypialnią – dość popularną opcją planowania zasobów mieszkaniowych. Są one przeznaczone dla zakwaterowania jednej osoby – kawalera. Ale, ponieważ notorycznie problemu mieszkaniowego nie został odwołany, często w jednopokojowych mieszkaniach żyją bezdzietne młode lub starsze pary. Dlatego pokonać 1-pokojowe mieszkanie należy racjonalnie, aby zaoszczędzić wolne miejsce dla dwóch osób mieszkających.

Jak pokonać 1-pokojowe mieszkanie

Instrukcja

1
Bardzo wiele zależy od tego, jaka jest powierzchnia mieszkania. Jeśli jest wystarczająco duża, rzędu 25 i więcej metrów kwadratowych, to planowanie ją na kilka stref. Przejdź do обеденную, sypialną i strefę dla gości. Wizualnie podzielić je. Złóż każdą, przy użyciu różnych kolorów, pomosty i zawieszone sufity. Podzielić pokój na strefy można również za pomocą modnych ozdobnych ekran i zasłon.
2
W każdej strefie, aby podkreślić ich różne znaczenie, użyj meble i elementy dekoracji w różnych stylach. Staraj się nie przesadzić i używać minimalną ilość mebli i elementów wystroju, aby wizualnie nie przeciążyć przestrzeń pomieszczenia. Ta opcja jest dość trudne do wcielenia w życie nie profesjonalista, dlatego w przypadku trudności należy zwrócić się o poradę do specjalisty.
3
Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, to nie ma sensu podzielić ją na strefy. W tym przypadku, aby optycznie powiększyć pomieszczenie, użyj jeden styl jej załatwienia. Kup przekształcić wielofunkcyjne meble. Umieść w pokoju jest wygodna rozkładana sofa. On w nocy będzie przekształcić w łóżko, a po południu będzie można po prostu odpocząć gospodarzom i gościom usiąść.
4
Wybierz stolik wystarczającej wielkości, aby w razie potrzeby użyć go jako stół do przekąsek lub nawet stół, na którym będzie można ustawić talerze i dania z jedzeniem. Lepiej, jeśli stół będzie „dwupoziomowym” z dolnej podstawki.
5
Kup małe wąskie regały lub półki, na które będzie można umieścić książki, płyty, elementy dekoracji. Na pewno trzeba szafa dla odzieży. Jeśli w mieszkaniu przewidziano pomieszczenie gospodarcze, to переоборудуйте go w mini-garderobę. Jeśli zaplecza pomieszczenia nie, należy zdefiniować jedną ze ścian w pokoju pod szafa wnękowa.
6
Szczególną uwagę należy zwrócić kolorów rozwiązań. Użyj jasną monotonne kolorów w projektowaniu sufitu, ścian, mebli, aby optycznie poszerzyć pomieszczenie mieszkania. A oto dla pokrycia podłogowego można dobrać bardziej odważną, nawet kontrast kolorystykę. „Ożywić” kolorem wnętrza pomogą ci piękne, żywe artykuły wyposażenia wnętrz: lampy, wazony, podłogowe doniczki z roślinami i obrazy, które украсите ściany.
logo
Article Categories:
Projekt mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *