Jak podłączyć złącze

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie kompresować kabel sieciowy do sieci lokalnej, należy zbadać położenie przewodów według kolorów. Ten moment jest najważniejszym po podłączeniu klemy. W przeciwnym wypadku twoja sieć będzie po prostu nieefektywna.

Jak podłączyć złącze

Trzeba

  • – cęgi do zaciskania;
  • – kabel „skrętka”;
  • – złącze.

Instrukcja

1
Przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia do połączenia klemy. Obowiązkowo trzeba cęgi do zaciskania. Bez nich wykonać zagniatanie mogą chyba, że profesjonalne sieciowe kreatora.
2
Kup kabel sieciowy, który nazywa się, jak zwykle, jest dwużyłowa, ponieważ składa się on z ośmiu parach перевитых linek. No i koniecznie zaopatrz się w dużą liczbę złącz, ponieważ, jak pokazuje praktyka, za pierwszym razem podłączyć je nie zawsze wychodzi.
3
Strip обжимаемый koniec kabla sieciowego. Wystarczy zdjąć około jeden centymetr powłoki. Staraj się nie uszkodzić same komentarze. Podzielić je wyprostować. Następnie ułóż je według kolorów. Najczęstszą kombinacją jest: biały z pomarańczowym – pomarańczowy – biały z zielonym – niebieski – biały niebieski – zielony – biały z brązowym – brązowy. W niektórych przypadkach, w zależności od routera lub modemu połączenie może być inny. Wyjaśnić to można, po zapoznaniu się z instrukcją obsługi urządzenia.
4
Podłącz przewody według kolorów w złącze. Sam port umieść w обжимное urządzenie i ściśnij ramię. W wyniku metalowe styki są wygięte do środka linek, przy tym powód będzie wiarygodne обхвачен plastikowymi mocowaniami.
5
Delikatnie pociąga za przewód, aby sprawdzić pewność mocowania. Wykonaj operację na zawężanie z drugiej strony skrętki. Przy tym okablowanie podłącza się do złącza w odbiciu lustrzanym pozycji kolorów.
6
Podłącz jeden koniec kabla sieciowego do modemu lub routera, a drugi do komputera i skonfiguruj połączenie sieciowe. Jeśli połączeniu ze sobą dwóch komputerów, kolejność kolorów w konektorze będzie się różnić. W tym przypadku połączenie będzie taki: biało-pomarańczowy – pomarańczowy – biało-zielony – niebieski – biało-niebieski – zielony – biało-brązowy – brązowy. Drugi port łączy się poprzez krzyż kombinacji, w której zewnętrzna i wewnętrzna para bądź krzyżują.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.