Jak podłączyć subwoofer samochodowy

Aby system audio robić cały zakres częstotliwości, w systemie musi być kilka rodzajów akustyki. Do odtwarzania niskich częstotliwości musi być zainstalowany głośnik z dość dużej powierzchni dyfuzora, który nazywa subwooferem. Ale, niestety, subwoofer w zwykłym radiu można spotkać bardzo rzadko. Dlatego, aby słyszeć dźwięk w swoim auto, wielu kierowców samodzielnie ustalają jego.

Jak podłączyć subwoofer samochodowy

Instrukcja

1
Wybierz w specjalistycznym sklepie odpowiedni dla twojego samochodu subwoofer. W sprzedaży są subwoofery z różną liczbą uzwojeń, od 1 do 4. Ale należy pamiętać, że ilość uzwojeń nie wpływa znacząco na jakość dźwięku. Można wyróżnić kompaktowe modele – są bardzo wysokiej jakości i sprawnie służyć przez długi czas. Aktywne subwoofery są łatwe w instalacji, są łatwe w konfiguracji, a także prawie wszystkie są wyposażone w высокоуровневыми wejścia, z pomocą których można podłączyć słuchawki urządzenia. Ale tego typu subwooferów ma poważną wadę – nie ma wyjścia wbudowanego wzmacniacza, tzn. jeśli on z jakiegoś powodu sab awarii, stanie się on bezużyteczny.
2
Pamiętaj: miejsce dla wysokiej jakości instalacji zależy od rodzaju nadwozia twojego samochodu. W konstrukcji nadwozia nowoczesne auto można podzielić na trzy rodzaje: maszyny z bagażnikiem (sedan); samochody z otwartym nadwoziem (kabriolet); maszyny z bagażnikiem, który połączona z salonem (kombi). Dla każdej takiej modyfikacji wnętrza ma swoje charakterystyczne cechy podczas instalacji subwoofera. Więc jeśli jesteś właścicielem maszyny typu „sedan”, instalacja będzie odbywać się na bardzo długi czas.
3
Trzeba będzie połączyć samochodowego subwoofera do boku lub w bagażniku. Ale w salonie przeważać będą niskie częstotliwości. Funkcja ta jest związana z akustycznej osłonie o długości i wibracjami, które odbywają się bezpośrednio w karoserii auta tego typu.
4
Więc jeśli chcesz usłyszeć jeszcze inne częstotliwości, musiał uciec się do pewnych sztuczek. Umieść subwoofer w tylnej półce – połączenie go w tym miejscu nie będzie trudne. Jeśli masz urządzenie typu „kombi”, akustyczną instalację można umieścić w dowolnym miejscu dogodnym dla ciebie.
5
Впаяйте w system wejście liniowe, a następnie podłącz odpowiednie przewody do gniazd (należy podłączać je według kolorów). Następnie sprawdź ustawienia i dźwięk; jeśli jesteś zadowolony, stawiaj systemu w przygotowane miejsce i ciesz się dźwiękiem.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *