Jak podłączyć aktywną antenę

W wielu samochodach nie przewiduje zwykłego miejsca, aby pomieścić stykowa anteny, albo antena nie jest zainstalowany. W związku z tym dużą popularnością zaczęła cieszyć się aktywne samochodowe anteny, ma małe wymiary i dostępne do instalacji w kabinie na przedniej szybie.

Jak podłączyć aktywną antenę

Trzeba

  • – samochód;
  • – aktywna antena;
  • – skraplacz;
  • – dławik;
  • – adapter.

Instrukcja

1
Wykonaj połączenie aktywnej anteny do interfejsu wyjścia. W tym celu, w pierwszej kolejności, należy zainstalować na nim specjalny adapter. Można go znaleźć w sklepach motoryzacyjnych. Спаяйте między sobą dwa wyjścia kondensatora i dławika. Wniosek ten jest niezbędny do podłączenia anteny. Drugi przewód skraplacza lutowania do środkowej żyle anteny, którą planujesz podłączyć do radioodtwarzaczu.
2
Lutowania do drugiego wyjścia przepustnicy przewód do zasilania +12V. Dalej należy zwrócić uwagę izolacji, w tym celu podłącz plus od żółtego przewody, zasilanie, do którego podawane jest po włączeniu zapłonu, na antenę przez dławik +12V. Na radioodtwarzacz podłącz go za pomocą kondensatora.
3
Skorzystaj inną możliwością włączenia aktywnej anteny. Do tego potrzebne są te same części. Na dławik i kondensator załóż термоизоляционную słuchawkę, tę konstrukcję włóż wtyczkę. Lutowania środkową żyłę. Następnie lutowania drutów oplotu ekranu. Zabezpiecz drugi koniec, nie zapomnij, aby wstępnie założyć na przewód jego pewne części.
4
Podłącz przewody od radia do anteny odpowiednio następnej kolejności. Żółty przewód do stałego plusa, niezależnie od tego, jak znajduje się stacyjka. Czerwony przewód należy podłączyć do zacisku wyłącznika zapłonu, w którym pojawia się plus w momencie przekręceniu kluczyka. Znaleźć ją można za pomocą testera. Czarny przewód to masa, podłącz go do nadwozia. Niebieski lub biało-niebieski przewód należy podłączyć do aktywnej anteny, do plusa.
5
Pomarańczowy przewód podłączyć do zacisku przełącznika oświetlenia. Albo możesz podłączyć go do innego zacisku, na którym pojawia się napięcie w momencie włączenia świateł postojowych samochodu. Żółto-czarny przewód podłącz do przewodu zestawu Hands-Free. Jeśli ten zestaw nie ma, nie podłączaj nigdzie.
logo
Kategoria:
Elektronika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.