Jak otworzyć bagażnik

Bagażnik jest praktycznie w każdym samochodzie, i w większości przypadków go otworzyć, albo z pilota alarmu, albo za pomocą specjalnego klucza, wstawianego w zamku bagażnika. W normalnych warunkach u kierowców zazwyczaj nie pojawia się problemu z otwieraniem bagażnika — system działa niezawodnie i bez zakłóceń.

Jak otworzyć bagażnik

Ale czasami pojawiają się siły wyższej sytuacje, w których otworzyć bagażnik w normalny sposób nie jest możliwe. Na przykład, może odmówić akumulator, albo zamek w bagażniku wywala (przy czym może to nastąpić bezpośrednio na drodze, gdy nie ma możliwości odwołania się do samochodów, lub przynajmniej zepchnąć samochód w garażu). W tym przypadku właściciele samochodów często trzeba iść na najbardziej ekstremalne środki tylko po to, aby jakoś otworzyć bagażnik.

 • Na przykład, jeśli przypadkowo źle obchodzili się zamek klapy bagażnika nie otwiera się za pomocą klucza lub kluczy alarmu, można spróbować rozwiązać problem za pomocą najprostszych dostępnych narzędzi. W tym celu należy opuścić oparcie tylnej kanapy, wziąć długi kij lub uchwyt i dopasować do niej dużą solidną śrubokręta. Zablokować śrubokręta na kiju można za pomocą zazwyczaj taśmy izolacyjnej, motek której prawie zawsze można znaleźć w schowku praktycznie każdego samochodu. Teraz trzeba całą tę konstrukcję przełożyć z wnętrza do wnętrza bagażnika i nacisnąć śrubokrętem dźwignię otwierania bagażnika. Znaleźć go łatwo — w górnej części zamku znajduje się niewielki otwór, w który należy wsunąć śrubokręt i kliknąć na nią mocniej — bagażnik w większości przypadków łatwo otwiera się niemal natychmiast.
 • Jeśli zamek w bagażniku jest sprawny, ale słabo nadaje, można skorzystać z przenikliwym smarem (np. WD40), która jest dostępna praktycznie w każdym salonie. Smar należy włożyć w otwór zamka za pomocą specjalnej dyszy, która jest sprzedawana w komplecie z butelki. Upewniając się, że smar trafiła do zamku, należy odczekać 5-10 minut, po czym można spróbować otworzyć zamek za pomocą kluczyka. Najprawdopodobniej nie ulegnie raz, więc być przygotowani na to, że pięć minut będzie musiał się pocić. Ale prędzej czy później twoje wysiłki zakończyły się sukcesem, i otwiera się bagażnik.
 • Najbardziej kosztowny i wymagający dużej ilości czasu metoda polega na demontażu tylnej szyby. Sposób ten jest stosowany w przypadkach, gdy nie ma innej możliwości przedostać się do wnętrza samochodu i otworzyć bagażnik od środka. Metoda polega na ekstrakcji uszczelki i późniejszy demontaż tylnej szyby samochodu.
 • logo
  Article Categories:
  Popularne

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *