Jak określić wiek notarialne

Czasami trzeba wiedzieć, wiek psa, nie mając danych na temat pochodzenia i dokumentów. Jest to szczególnie ważne przy zakupie zwierzęcia do hodowli działalności, ponieważ na 10 lat zdolność do reprodukcji jest znacznie zmniejszona. Określić wiek notarialne, lub dowolny inny pies może być na zewnętrznym funkcjonalny.

Jak określić wiek notarialne

Instrukcja

1
Zbadaj psa, jeśli zauważysz siwe włosy w okolicy podbródka i ust najprawdopodobniej ona już przekroczyła 7-letni granicą. Należy pamiętać, że siwe włosy z biegiem lat stosuje się również w czoło i całą pysk psa.
jak określić wiek psa
2
Należy zwrócić uwagę na oczy, one opadają w dół wraz z wiekiem i wydają się głęboko osadzonych, z powrotem staje się miękka, a brzuch opada. Spójrz na sierść, u starych psów to nudne i potargane, u młodych zaś – gładka i jedwabista.
dowiedz się ile miesięcy szczeniaka
3
Najbardziej niezawodny sposób, aby dowiedzieć się wiek notarialne – sprawdzić jej zęby. Bliżej nocy, gdy pies zachoruje i będzie w sennym i сытом nastroju, powoli podejdź do niej i rozsunąć wargi tak, aby było widać zęby, poluzuj szczękę. Staraj się nie dotykać nosa, psom się to nie podoba. Po obejrzeniu nie zapomnij dać za stawkę przysmak, aby kojarzył jej się z czymś przyjemnym.
jak określić wiek spaniel
4
Zobacz, ile pies ma zębów, zdrowa normalna opłata na rok ma wszystkie zęby stałe, są jeszcze świeże, niesamowitych i biali. W okresie od 18 miesięcy do 2 lat skasowane dolne zaczepy, w dwa i pół roku, można zauważyć, że usunięte środkowe siekacze żuchwy, należy zwrócić uwagę, że w tym wieku zęby stały się bardziej matowe i nie takie błyszczące.
jak ustalić jakie rasy psów
5
Spróbuj określić wiek na клыкам: 5 lat są one usuwane i stają się tępe, do 6 lat są objęte swojej kamieniem u podstawy i żółkną, a w 7-8 lat kły notarialne już zupełnie głupi, żółte i сдавленны z boków.
jak dowiedzieć się papuga chłopiec czy dziewczynka
6
Jeśli widzisz, że zaczepy dolnej szczęki przyjęli z powrotem owalny kształt, zapraszam do wniosku o tym, żeby pies w wieku powyżej 7 lat. Należy pamiętać, że taką samą formę przyjmują dolne środkowe siekacze w 8-9 lat, a zaczepy górnej szczęki – w 9-10 lat.
7
Pamiętaj o tym, że zęby u psa zaczynają wypadać z 10-12 lat. W tym wieku pies już raczej nie może być producentem, wzroku i słuchu, osłabienie.
Należy zwrócić uwagę
Okres ścierania zębów każdy pies jest inny, dlatego dokładnie określić tą metodą wiek nie można. Na przykład, jeśli pies karmiony mocnymi kośćmi, jej zęby zetrzeć znacznie szybciej, a кашеобразная jedzenie na długo zapisze je, ale sprawi, że недоразвитыми i słabe. Używki (gryzienie metalu lub nosić w ustach twarde przedmioty) mogą również być przyczyną przedwczesnego usunięcia i zniszczenia zębów.

logo
Article Categories:
Rasy psów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *