Jak określić stan zdrowia na paznokciach

Długotrwałe badania medyczne dowiodły, że fakt, że według stanu paznokci można diagnozować różne choroby na wczesnych etapach, na długo przed wystąpienia jakichkolwiek objawów. Chińscy lekarze kilka wieków trzymając wiedzę o sposobach wykrywania chorób w kształcie i wyglądzie paznokci człowieka.

Jak określić stan zdrowia na paznokciach

Instrukcja

1
Przeczytaj uważnie paznokci dołka. U aktywnych palaczy, a także u osób z choroby płuc będą cienkie i małe. Jeśli dołek brakuje na gwoździu palca, oznacza to ewentualne problemy z przemianą materii i system limfatyczny. Jeśli dołków nie na wszystkich paznokciach palców ręki, to mówi o możliwości wystąpienia niedoboru witaminy B12, możliwych problemach z tarczycą i zaburzeń układu krążenia. Niebieskawy kolor dołków — objaw problemów z wątrobą.
2
Należy zwrócić uwagę na zabarwienie twojej płytki paznokcia. Oznaką dobrego zdrowia jest paznokieć delikatnie różowy kolor. Jasnoczerwony kolor jest możliwe symptomem eritremia. Przy żółtawy kolor, należy sprawdzić stan wątroby. Biało-niebieski kolor płytki paznokcia – powód badane u gastroenterologa i neurologa, niebiesko-fioletowy informuje o możliwości wystąpienia wrodzonych wad serca. Jeśli twoje płytki paznokcia zakupione szary kolor, to może oznaczać atak malarii, czarny – cukrzyk gangrenę lub zakrzepica tętnicy ramiennej,.
3
Zobacz, czy nie ma na paznokcie żadnych plam. Białe małe plamki mogą być związane z zaburzeniami czynności ośrodkowego układu nerwowego, a symptomem problemów w funkcjonowaniu mózgu mogą służyć żółte plamy. Niebieskawy odcień mówi o patologii układu sercowo-naczyniowego. Zbyt blade paznokcie są związane z anemią, niedobór żelaza, witamin i mikroelementów. Jeśli pod wrażeniem kora nadnerczy, płytek paznokciowych mogą być белесыми, a w marskości wątroby – mleczno – biały. Czarna plama mówi o подногтевой гематоме.
4
Należy pamiętać, że paznokieć palca serdecznego, „ozdobione” białymi kropkami, może świadczyć o odkładanie się wapnia w nerkach. Jeśli białe plamki na palcu, to mówi się o ewentualnym grupie wapnia w płucach. Obecność brązowym lub ciemno-żółtych smug na paznokciach – pierwszy objaw choroby grzybicze, również mogą być wynikiem długotrwałego zażywania antybiotyków.
5
W przypadku, jeśli zauważysz bruzdy na płytkach paznokci, należy pamiętać, że w większości są to znaki przebytych chorób zakaźnych. Слоящиеся paznokcie, zwykle mówi się o chorobach układu hormonalnego, wypukłe i grube – o problemach w pracy płuc. Łuszczyca lub zapalne choroby stawów mogą przyczynić się do powstania licznych pit na paznokciach. Niedobór żelaza w organizmie może prowadzić do pogłębionej analizy i wklęsłym ногтевым płytek.
6
Pamiętaj, że diagnostyka chorób według stanu paznokci nie daje stuprocentowej pewności w przypadku tych chorób. Aby postawić właściwą diagnozę i przepisać leczenie może tylko doświadczony lekarz.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.