Jak określić skłonności dziecka

Najczęściej problem określenia skłonności dziecka staje przed rodzicami, gdy wybierają miejsca, gdzie jest ich syn lub córka będzie się uczyć. Oddać dziecko do specjalistycznego przedszkola lub zwykły, wybrać szkołę plastyczną, zapisać dziecko w „музыкалку” lub w kółko języka angielskiego? Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, do czego dziecko ma skłonności.

Jak określić skłonności dziecka

Instrukcja

1
Geniusze pojawiają się bardzo rzadko. Zazwyczaj dziecko rodzi się tylko z zadatkami (na przykład, elastyczny układ mięśniowo-szkieletowy – dobry zaliczkę do zajęć gimnastyki i tańca), które pod czujnym okiem dorosłych rozwijają zdolności. Dlatego ważne jest, aby dziecko mogło spróbować swoich sił we wszystkich dziedzinach działalności. Bo jeśli nigdy nie tworzyli z dzieckiem wierszy, jak można zrozumieć, czy ma do tego zdolności?
2
W młodym wieku proces identyfikacji predyspozycji dziecka spoczywa na barkach jego najbliższej rodziny, które spędzają z nim cały czas – mamy, taty, babci, być może, opieka nad dziećmi. W tej sytuacji pomoże tylko obserwacji. Ucz się wyniki działalności twórczej dziecka, rozmawiaj ze znajomymi, którzy mają dzieci w tym samym wieku, należy uważać, jakie gry wybiera dziecko – woli czy pobiegać lub pograć w słowa. Najważniejsze jest, aby dziecko w tym wieku był wybór, w co mu się grać, jaki twórczej działalności zajmować się: malować, grać w piłkę nożną lub подпеть modnej piosenkarka.
3
Z wiekiem staje się dziecko, tym więcej czasu spędza poza domem, pod opieką bliskich. W celu określenia skłonności dziecka w starszym wieku, lepiej skorzystać z pomocy pedagogów i psychologów dziecięcych. To właśnie oni będą w stanie zaoferować mu kompleksowe badania, w których będą oceniane jego intelektualne, akademickie, zdolności przywódcze, zdolności i kreatywności, a także ewentualny potencjał. Dziecku zadawać szereg pytań, zaproponują narysować fantastyczne zwierzę, powtórz ruch, i na podstawie jego odpowiedzi powiedzą ci, w jakiej dziedzinie, to pewnie się uda.
4
Jednak nie wszystkie umiejętności można wykryć za pomocą testów. Dlatego rodzicom byłoby miło, prowadzenie dziennika, w którym opisywali by rozwój ich dziecka, wskazywały gry, które sprawiają mu największą przyjemność, podkreślali doskonałe dzieckiem otwarcia, przechowywano jego rysunki i rzemiosła. Posiadanie pełnej informacji i przy wsparciu nauczyciela, nie przegap rodzaju skłonności dziecka.
logo
Article Categories:
Wychowanie i nauczanie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *