Jak odróżnić ścianę nośną

Przebudowa mieszkania przewidziany do rozbiórki lub przenoszenie ścian. Przed przystąpieniem do naprawy, należy określić, gdzie w mieszkaniu są ściany nośne. Ich rozbiórka jest zabroniony, ponieważ występuje ryzyko zniszczenia całego domu. Dlatego wszelkie zmiany należy uzgodnić w odpowiednich instancjach.

Jak odróżnić ścianę nośną

Trzeba

  • – ruletka;
  • – dokumentacja projektowa.

Instrukcja

1
Zmierz centymetrem grubość muru, który planuje zburzyć. Ściana nośna z cegły ma grubość nie mniej niż 250 mm, w domach panel grubość ściany nośnej nie mniej niż 140 mm. Na wewnętrzną ścianę nośną opierają panelu stropów z obu stron. Długość zachodzie płyty na mur wynosi nie mniej niż 120-150 mm, na betonowej – nie mniej niż 70 mm.
2
Skontaktuj się z mieszkaniowo-eksploatacyjną lub spółkę zarządzającą, u nich przechowywane dokumentacji projektowo-szacunkowy dokumentacja na dom, w projekcie można znaleźć informacje na temat ścianach nośnych. Można tam również uzyskać zgodę na przebudowę, ponieważ zalegalizować swoje działania nadal trzeba.
3
W panelu lub solidnej domu spróbować wywiercić na ścianie, który zamierza zburzyć. Zazwyczaj w ścianach otwory zrobić znacznie łatwiej, ponieważ są one wykonane z lekkiego materiału o mniejszej gęstości niż beton.
4
Należy pamiętać, że ściany zewnętrzne domu zawsze nośne. Ściany wewnętrzne do domu i mieszkania, w zależności od roku budowy i serii w domu też mogą być przewoźnikami. Na przykład, podczas przebudowy łazienki – łączenia łazienki z wanną, możesz być pewien, że ścianę nośną nie rozniosę. Jeśli chcesz połączyć dwa mieszkania w jedną, to rozbiórka konstrukcji nośnej jest możliwy z dużym prawdopodobieństwem.
Należy zwrócić uwagę
W monolitycznych domach wewnątrz mieszkania przewoźnikami często są kolumny.

Największą ilość ścian nośnych mają samochody i blokowe w domu: oprócz zewnętrznych i межквартирных przewoźnikami są wszystkie ściany prostopadłe zewnętrznym.

Porada
Wszelkie zmiany mieszkania specjalistów, którzy opracują projekt, sprawowanie pracy i nie ma wpływu, techniki zabezpieczeń budowy. Jako minimum, należy skonsultować się z ekspertami ds. młodzieży. Jest to konieczne w każdym przypadku, czy zamierzasz zburzyć ścianę w całości lub zrobić w niej mały otwór.

logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *