Jak odróżnić prawdziwy diament od podróbki

Diament urzeka swoim naturalnym blaskiem i grą światła. Dla jednych ten kamień jest efektownym ozdobą, a dla innych – win-inwestycja. Jednak diamenty nie tylko pełne piękno, ale i dość często są symulowane i подделываются. Rozwiać wszystkie wątpliwości co do autentyczności kamienia może tylko doświadczony jubiler-геммолог, ale nie zawsze istnieje możliwość przeprowadzenia profesjonalnego badania. Istnieje kilka prostych testów, za pomocą których można samodzielnie i szybko odszukać odpowiednich jawne fałszerstwo.

Jak odróżnić prawdziwy diament od podróbki

Trzeba

  • – lupa;
  • – gazeta;
  • – papier ścierny;
  • – olej roślinny;
  • – szkło.

Instrukcja

1
Za diament często wydawane są bezbarwny topaz, ołowiany kryształ, biały cyrkon i nawet zwykłe szkło. Jak nie kupić szkło z morza zamiast diamentów? Najprostszym sposobem, aby potrzymać diament w dłoni kilka sekund. Prawdziwe kamienie nawet w czasie upałów pozostają chłodne. Jeśli kamień „robi się ciepło” – należy wątpić w jego naturalności.
2
Mam go na diament. Przezroczyste kamienie pochodzenia naturalnego nigdy nie запотеют, jeśli na nich zaczerpnąć, ponieważ oni doskonale przewodzą ciepło. Szkło i cyrkon natychmiast затуманятся. Jednak ten test jest świetna, муссанит – jeden z wysokiej jakości „counterparts” diamentu.
3
Weź lupę i dokładnie zbadać kamień na obecność naturalnych zanieczyszczeń, które na pewno są obecne w tych diamentach, jaki by nie był ich czystość. Sztuczny kamień i szkło takich wad nie mają. Zobaczyć ich będzie tylko bardzo silna lupa – z 20-30-krotnym zoomem.
4
Należy zwrócić uwagę na огранку kamienia. Do tego przyłóż go koroną do źródła światła. Pełna odbite światło w niniejszym бриллианте powinien skupić się tylko w jednym jasnym punktem. Jeśli patrzeć przez nieoszlifowany diament w pierścionku na palcu, to do rozważenia przez niego skórę niemożliwe.
5
Wacik do kamienia papierem ściernym. Jeśli na jego powierzchni pozostają rysy – prawdopodobnie przed tobą jest fałszywy. Można spędzić kamieniem w szybę. Prawdziwy diament pozostawi na nim rysy.
6
Odróżnić diamenty od стекляшек pomoże zwykła gazeta. Umieść na niej kamień i spróbuj rozważyć przez niego litery. Przez prawdziwy diament będzie można zobaczyć ten tekst, ponieważ on załamuje światło, a przez szkło bardzo dobrze widoczne nawet pojedyncze litery.
7
Rozprowadzić diament oliwą i przyłóż do szyby. Prawdziwy kamień musi się do niego przykleić, ponieważ jego powierzchnia jest dobrze pochłania tłuszcz.
Należy zwrócić uwagę
Dane testy z definicji autentyczności kamienia można liczyć tylko dodatkowe środki ostrożności, ale nie podstawowymi objawami, na które można ślepo i bezwarunkowo nawigacji.

Porada
Nigdy nie kupuj diamenty z rąk. Biżuterię należy kupować wyłącznie w certyfikowanych sklepach.

Prawdziwy diament lub biżuterię z nim nigdy nie będzie kosztować zbyt tanie.

logo
Kategoria:
Biżuteria

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.