Jak obliczyć rozmiar pierścienia

Większość ludzi na pewno znają swój rozmiar obuwia lub odzieży, ale nie wszyscy są w stanie nazwać im odpowiedni rozmiar pierścionka. Dobrze, gdy pierścień można przymierzyć przed zakupem, ale zdarza się tak, że go zamówić części lub internetem. Ważne jest, aby dokładnie obliczyć rozmiar.

Jak obliczyć rozmiar pierścienia

Trzeba

  • – linijka;
  • – wąska jasna taśma lub pasek papieru;
  • – żelowe długopisy dwóch kontrastowych kolorach.

Instrukcja

1
Rosyjskie wymiary tradycyjnie odpowiadają niemieckiej skali. Istnieją również standard angielski, francuski, japoński i amerykański. Amerykańska i niemiecka skala różnią się tylko nazwą mapie — u nas obrączki są od 12 1/2 do 24 ?, u nich od 1 do 16. W obu systemach rozmiar zwiększa się z krokiem ?, gdzie na co полразмера przypada nieco mniej niż 1,5 mm w obwodzie i 0,5 mm średnicy.
2
Uważa się, że aby dowiedzieć się rozmiar pierścienia wystarczy zmierzyć palec u podstawy i w skali wymiarowej wybrać rozmiar. Nie zawsze tak jest. Rozmiar pierścienia zależy od tego, jakie masz palce. Jubilerzy dzielą je na grube, średnie i drobne.
3
U osób ze średnimi palcami drugi staw, z reguły, wiele więcej, niż ta część palca, na którym noszą pierścień. W tym przypadku trzeba będzie zmierzyć się nie tylko palec u podstawy, ale i wspólne zasady i wybierając rozmiar, zwiększyć rozmiar na jego korzyść.
4
U osób z grubymi palcami ta część, na której nosi pierścień, zwykle większe rozmiary stawu. Jeśli skupić się na jej rozmiar, istnieje niebezpieczeństwo, że pierścień może pewnego dnia po prostu zsunąć. Dlatego też warto mierzyć stawy i przy wyborze rozmiaru, zmniejszać się na korzyść średnicy ostatniego. Nie martw się, jeśli pierścień będzie trochę ciasno, zwykle ten dyskomfort szybko mija, tak jak ciało pod nim jak by trochę „приминается”.
5
Uważa, że najpiękniejsze jest cienkie i długie palce. Cóż, wszystko ma swój cień w stronę, właśnie posiadaczem cienkich palców najtrudniej wybrać pierścionek. Drugi staw u nich znacznie więcej, niż ta część, na której będzie nosić pierścionek i wybierając rozmiar w skali, powinny one poruszać się dokładnie na wymiary stawów. Na ich palcach pierścienie i sygnety często „przewijane” i to właśnie dla nich zostały wymyślone „strażnicy” pierścieni.
6
Mierz palce wieczorem, tak jak z rana i po południu wymiary, jak zwykle, trochę wahają się od obrzęku, chłodzenia, wpływu ciepła. Nie bierz szeroką niewygodna ruletkę lub cieniutką nitkę, lepiej wziąć pasek taśmy lub papieru. Owiń ją najpierw u podstawy palca, zaznacz miejsce, gdzie taśma miernicza „захлестнулась”. Umieść taśmę do linii i zanotuj wyniki swoich pomiarów.
7
Teraz zmierz obwód stawu i też zapisz. Przekształć swoje pomiary w rozmiar pierścienia. Skalę można łatwo znaleźć w internecie. Na ten adres, np. http://allcalc.ru/node/477 znajdziesz online-kalkulator, który nie tylko łatwo wskaże twój rosyjski rozmiar, ale jednocześnie pokaże pierścień z jakim oznaczeniem trzeba kupować w krajach, руководствующихся inny system.
logo
Article Categories:
Biżuteria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *