Jak odróżnić opony zimowe od letnich

Podstawą bezpiecznego korzystania z samochodem osobowym jest korzystanie z opon, które spełniają pogodzie. Nowe maszyny są zwykle sprzedawane z kompletem letnich opon (rzadziej – демисезонной). Wraz z nadejściem mrozów obsługa maszyny staje się niebezpieczne. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się odróżnić opony zimowe od letnich.

Jak odróżnić opony zimowe od letnich

Instrukcja

1
Na letnich oponach bieżnik nie jest przystosowany do hamowania na oblodzonej lub zaśnieżonej drodze. W konsekwencji droga hamowania wydłuża się o kilka metrów. Podczas hamowania na śliskiej nawierzchni kierownica przestaje reagować na ruch w różne strony kierowcy, a samochód bezwładności kontynuuje ruch. Dlatego, kiedy wybrać opony, pierwszą rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę na kolce. Ich obecność jest niezbędna gwarancją tego, że opony zimowe. Kolce nie muszą być w dwóch rzędach. Trzeba, aby były one sporządzone змееобразными paskami. W przeciwnym razie podczas gwałtownego hamowania, metalowe kolce będą pojawiały się.
2
Spójrz na rysunek bieżnika. On musi być „głębokie” i jak najwięcej „chinskie”. Opony zimowe różnią się od letnich, że wzór na pokrywę najczęściej jest wykonany w kształcie „choinki” i bardziej przystosowany do śliskich drogach.
3
Spójrz w charakterystyce technicznej opis opon. W oponach zimowych, zazwyczaj wykorzystują specjalny skład stopu gumy, która przy silnych mrozach i tak nadal pozostać elastycznym.
4
Istnieje jeszcze jeden rodzaj opon – całoroczne. Ale ich użycie jest uzasadnione tylko w miastach, gdzie klimat jest bardziej lub mniej ciepłe. Demi opony nadają się i do letniej i zimowej jeździe, ale w zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze odpowiedniej bezpieczeństwa nie zapewniają.
Należy zwrócić uwagę
Z powodu niewłaściwego doboru opon na samochodzie w zimie liczba wypadków wzrasta. Dlatego też potraktujcie do wyboru z pełną odpowiedzialnością. Na oponach musi być „lamele” – wiele małych zygzak szczelin. Również opony zimowe mają z boku oznaczenie M+S (MS, M&S lub Mud&Snow).

Porada
Kiedy zaczniesz wybierać opony, zaleca się zimowe opony (bo są z kolcami). Demi na pewno wygodne. Ale będzie trwać długo. Ochraniacze latem na asfalcie w ciągu dwóch-trzech lat odpadną. I do zimy korzystanie z samochodu staje się niebezpieczne.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *