Jak odpowiadać гаишнику

Niestety, nie wszyscy kierowcy dobrze znają swoje prawa, a niektóre z nich wolą dać łapówkę остановившему je inspektorowi, aby jak najszybciej wyjechać i nie angażować się w długą rozmowę. Jednak nauczyć się poprawnie rozmawiać z pracownikami POLICJI trzeba, bo w ten sposób można uniknąć wielu problemów.

Jak odpowiadać гаишнику

Instrukcja

1
Nagrywaj rozmowę na dyktafon albo przynajmniej udawaj, że włączono go. Poproś pracownika POLICJI, że się przedstawię głośniej, aby jego nazwisko, imię i imię odojcowskie można było łatwo dostrzec podczas słuchania nagrania. Milicjanci nie mają prawa zabronić ci korzystać z kamerą, aparatem lub urządzeniem, jeśli to nie przeszkadza w wykonywaniu ich obowiązków. Ale wstrzymał pan policjant na pewno będzie starał się budować rozmowę najdokładniej, jeśli będzie pewien, że rozmowa jest nagrywana.
2
Nie wygłupiasz się гаишнику, bądź tak uprzejmy i są poprawne. Jeśli poprosi o okazanie dokumentów – przekaż mu je, każe wyjść z samochodu – wyjdź bez zbędnych sporów. Odpowiadaj na wszystkie pytania spokojnie, nie podnosząc głosu. Nie zagraża pracownikowi POLICJI zwolnienia, swoimi związkami z poważnymi ludźmi itp., nie używaj przekleństw.
3
Jeśli policjant twierdzi, że jesteś pijany, a przy tym wyraźnie czuć zapach alkoholu wydobywający się z proponowanej ci alkoholu testera, spokojnie odpowiedzieć, że zrzeka się kontroli. W przeciwnym razie specjalnie przetworzony tester na pewno pokaże wysoki stopień upojenia, nawet jeśli całkowicie trzeźwe. Powiedz, że wolisz przejść badania lekarskie u lekarza: masz do tego pełne prawo.
4
Jeśli inspektor mówi, że u twojej maszyny zawyżone przyciemniane okulary i przedstawia przyrząd, który rzekomo ją mierzył spokojnie powiedzieć, że wymagają niezależnej weryfikacji. Zmierzyć przyciemniane bezpośrednio na poboczu za pomocą jakiegoś magicznego skanera nie można – mogą to robić tylko госинспекторы dozoru technicznego na stacjonarnych stanowiskach.
5
Zgadzam się na sprawdzenia auta tylko w obecności świadków, choć je wybrać powinni sami, a nie policjant. Jeśli inspektor znalazł świadków jeszcze przed tym, jak zatrzymał się, on, najprawdopodobniej, już umówił się z nimi o fałszywych zeznaniach. W takich przypadkach do samochodu mogą podrzucić, na przykład, narkotyki, winić kierowcy i wymagać natychmiastowej zapłaty grzywny. Nie bój się zatrzymywać obce maszyny i prosić kierowców być zrozumiane, a także nie zapomnij żądać odpisu protokołu kontroli.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.