Jak naprawić samochód z recyklingu

Jeśli kupiłeś samochód znajdujący się na recyklingu, ale w dobrym stanie technicznym, dokumenty można na niego odzyskać, jednak nie we wszystkich przypadkach. Tak, ten samochód nie musi być spose w państwowej programu utylizacji (gdy za złomowanie starego dodatkowo płacić określoną kwotę na zakup nowej maszyny) lub po wejściu w życie Rozkazu nr 28 ministerstwo spraw WEWNĘTRZNYCH od 03.04.2011 r.

Jak naprawić samochód z recyklingu

Instrukcja

1
Recykling jest bardzo często poddaje się maszyny byłych właścicieli, więc trzeba znaleźć i zwrócić się do człowieka, który jest wpisany w ZSP. Po tym, trzeba będzie w jakiś sposób namówić byłego właściciela, najczęściej za dodatkową opłatą, naprawić samochód w POLICJI. To poprzedni właściciel może zrobić samodzielnie, bez twojej obecności, jak i podpisując w kancelarii notarialnej pełnomocnictwo do przywrócenia samochodu na twoje nazwisko. Druga opcja jest z pewnością najlepszym wyjściem z sytuacji, ponieważ wszystkie zabiegi można wykonać samodzielnie i będziesz miał pewność w wyniku. Ponadto, warto notarialnie fakt nabycia auto na nazwisko nowego właściciela.
2
Dalej do zdejmowania maszyny z recyklingu potrzebne paszport i wniosek, w którym właściciel pojazdu w postaci wolnej zwraca się do szefa tego posterunku POLICJI, gdzie ta maszyna została usunięta z ewidencji w celu recyklingu. W oświadczeniu należy podać markę i numer maszyny, silnika, nadwozia, rok produkcji, do niego dołączone są dostępne na samochód dokumenty, takie jak PTC, pokoje, pełnomocnictwo do auto.
3
Przywieźcie ten samochód na posterunek POLICJI w celu oględzin. Właśnie przywieźć tym pojazdem do holowania – ponieważ dla wszystkich dokumentów, nawet jeśli samochód jest na biegu, to pojazd jest списанным i nie może się samodzielnie poruszać się po mieście. Wtedy trzeba odczekać określony czas, potrzebny do rejestracji w POLICJI nowych dokumentów na samochód. Po tym, jak auto zostanie przywrócone zostanie mu nadany nowy PTC, zaprojektowane już na obecnego właściciela maszyny.
4
Przeszłości właściciela samochodu trzeba poprawnie sporządzić umowę kupna-sprzedaży tego pojazdu, po czym nowy staje się pełnoprawnym właścicielem auto i będzie oznaczać w tym samochodzie we wszystkich bazach inspekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.