Jak oddać EGE z informatyki

EGE z informatyki – jest to opcjonalny egzamin, i jeśli go wybrali, to znaczy, że oceniasz swoją wiedzę na ten temat co najmniej na „zadowalający”. Ale trzeba pamiętać o tym, że zadania do EGE z przedmiotu „Informatyka” różnią się od zadań innych przedmiotów. Szkolenie ułatwia ten czynnik, że jasno określone tematy, dla których będą zadania na egzaminie.

Jak oddać EGE z informatyki

Trzeba

  • – podręczniki z informatyki;
  • – terminarz;
  • – zbiór zadań z informatyki;
  • – zbiór przykładowych zadań do EGE z informatyki (z odpowiedziami).

Instrukcja

1
Aby pomyślnie zdać EGE z informatyki, jak i dla każdego innego przedmiotu, pierwsze co musisz zrobić to poprawnie skonfigurować siebie. Przyczyną większości проваленных egzaminów nie jest zły poziom przygotowania i brak wiedzy, a nadmierne doświadczenie i emocje w procesie przygotowania i na samym egzaminie. Proszę się uspokoić, przekonać się, że wszystko się uda i rozpocząć przygotowania do EGE z informatyki.
2
Zacznij przygotowania od powtórzenia przebiegu teoretycznego materiału za cały kurs informatyki. Można nie czytać wszystkie podręczniki i pomoce w pełni, muśnij i powtórz te rozdziały z podręczników, w których masz za mało wiedzy.
3
Teraz прорешайте przykładowe zadania do EGE z informatyki. Na egzaminie będą podobne zadania, bo zazwyczaj zmieniają się tylko dane liczbowe w zadaniach, a sens pozostaje ten sam. W procesie rozwiązania zaznaczaj te zadania, na które dałeś złą odpowiedź.
4
Ustal tematy zadań, które prawidłowo rozwiązały. Zapisz te tematy w zeszyt i znowu zacznij pracę z podręcznikiem. Tym razem na konkretne tematy. Materiał trzeba jeszcze raz przeczytać, zapisać to, co najważniejsze i utrwalić wiedzę z rozwiązaniem zadań сборнику ćwiczeń. Zarysowywać trzeba, bo po zaznaczeniu samego podstawowego dla siebie, materiał lepiej zapamiętywane.
5
Jeśli do egzaminu jeszcze pozostaje czas na przygotowanie, a następnie spróbuj jeszcze raz wykonać przykładowe zadania do EGE. Tym razem błędów powinno być znacznie mniej.
6
Na samym egzaminie nie martw się. Po takim przygotowaniu, trzeba zdać egzamin tylko na „dobrze” i „dobrze”.
Należy zwrócić uwagę
Aby dostać się na EGE ocenę „dobry”, trzeba dać 75% poprawnych odpowiedzi na pytania i rozwiązać zadania opcji.

Porada
Zacznij przygotowania do egzaminu jak najszybciej. Im wcześniej powtórz ukończony materiał z informatyki, tym wyższy będzie poziom wiedzy, a więc i więcej pewności siebie na EGE.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.