Jak oczyścić ściany z sadzy

Po ognia pozostaje nalot sadzy, która zawiera żywicy, węgiel, tłuszcz. Ta sadza mocno dostaje się do każdej szczeliny w domu. Z jednej razy sadza nie usunąć, przygotuj się na czasochłonne i brudnej pracy. Jeśli tablica jest bardzo tłusty, może potrzebować pomocy specjalisty.

Jak oczyścić ściany z sadzy

Trzeba

  • – miotły i szczotki;
  • – szmaty;
  • – detergent;
  • – benzyna lakowa;
  • – podkład.

Instrukcja

1
Zacznij pracę od góry i stopniowo przesuwaj się w dół. Najpierw należy usunąć jak najwięcej sadzy suchej czyszczeniem. Przebierz się ostrożnie, aby nie pobrudzić ubrania, stare przedmioty. Włosy zabierzcie pod chustkę lub czapkę. Załóż противопылевую maskę, okulary ochronne, rękawice gumowe.
2
Подстелите stare gazety pod ściany. Обметите lub odkurzyć wszystko okopcone powierzchni. Nie pocierać brud, unosi ją ostrymi krótkimi ruchami miotły.
3
Znajdź specjalne gąbki do czyszczenia sadzy lub chemiczne gąbki. Mogą one być sprzedawane w sklepach sprzętu lub pracowniach konserwatorskich. Ćwiczy się prostymi ruchami, robi smugi, jeden za drugim. Brudny warstwa gąbki cut żyletką. Materiał ten zawiera związek chemiczny, który ułatwia usuwanie sadzy.
4
Zabierzcie gazety z sadzą i ułożyć folię. Przygotować dużą ilość szmat i roztwór ciepłej wody z обезжиривающим środkiem. Umyć wszystkie ściany w tym roztworem, nie szczędząc ściereczki i płynu myjącego.
5
Gdy ściana wyschnie, zobacz, czy muszę jeszcze raz powtórzyć tę procedurę. Jeżeli nie jest to konieczne spłukać powierzchnię czystą wodą i wytrzeć do sucha. Małe pozostałe po czyszczeniu plam ostrożnie traktować white-спиритом. Mokry wacik płynem i jeździć na грязному miejsca. Nie trzeć mocno, więc można jechać sadza w drobne pęknięcia.
6
Ocenić jakość wykonanej pracy, gdy wilgotne powierzchnie suche. Tłusta sadza może wkroczyć ponownie. Spróbuj wyczyścić ściany szczotką zamoczoną w roztworze płynu do mycia naczyń.
7
Przed dalszą pracą naprawy ścian, daj im dobrze wyschnie. Dobierz odpowiedni podkład. Lepiej użyć пятноустойчивый grunt-uszczelniacz, który ci doradzi konsultant w sklepie.
logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *