Jak oczyścić mikrofalówce

Kuchenki mikrofalowe wykorzystują zwykle wszyscy członkowie rodziny. A jeśli sprząta za sobą nie każdy, to po pewnym czasie w środku można znaleźć i kruszywa, i пригоревшие resztki jedzenia i tłuste plamy. Na szczęście, oczyścić to nowoczesny cud techniki o wiele łatwiej, niż jej gazowego lub elektrycznego kumpel.

Jak oczyścić mikrofalówce

Trzeba

  • – ocet;
  • – cytryny;
  • – pomarańczowe skórki;
  • – soda;
  • – sól morska.

Instrukcja

1
Zwróć uwagę na model swojej kuchenki mikrofalowe: niektóre z tych pieców wyposażone w specjalny program do czyszczenia (автопиролиз). Jeśli w twoim cud-piecyku jest to przewidziane, to po prostu okresowo naciśnij odpowiedni przycisk. Cały tłuszcz i zanieczyszczenia zamieniają się w popiół, który potem można łatwo przetrzeć szmatką.
2
Przed przystąpieniem do czyszczenia kuchenki mikrofalowe, najpierw wyciągnij z niej obrotowy tacę i umyć go ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń.
3
Wytrzyj wewnętrzną powierzchnię pieca, suchą ściereczką. Jeśli do niej присохли resztki jedzenia lub pozostały preparaty tłuste plamy, nanieść środek czyszczący, przeznaczony do czyszczenia KUCHENKI mikrofalowe, i po 5 minutach spróbuj oczyścić.
4
Zamiast środków chemicznych, można spróbować usunąć zanieczyszczenia roztworem wody z octem (jedna część octu na dwie wody). Ten sposób jest dobry jeszcze fakt, że sprząta i zapach żywności.
5
Ale pamiętaj, że żadnymi ostrymi, tnącymi lub царапающими powierzchni przedmiotów nie można używać. Nie wolno też stosować żadnych środków czyszczących, w których istnieją duże twarde ziarna piasku, aby nie dopuścić wykładzinę wewnętrzną kuchenki mikrofalowe. I na elektryczne elementy tego urządzenia nie może być żadna ciecz.
6
Umieścić w szklanej misce kilka cytryn, pociętych na pół, i nalej tam wody. Następnie umieść ją do pieca na 5 minut, ustawiając maksymalną moc. Po wyłączeniu wyłącznika daj płynu z cytryny, odstawić w środku jeszcze z 10 minut, a następnie pojemność zabrać, a powierzchnia pieca wytrzeć. Zamiast cytryny można umieścić w pojemniku i pomarańczowe skórki. W tym przypadku aktywnym składnikiem przeciw tłuszczu będzie olejek eteryczny.
7
Do kubka z wodą, dodać kwas cytrynowy (dwie łyżeczki) lub octu i podgrzewać ją w piecu w czasie największej mocy 10 minut. Następnie, nie czekając, aż ostygnie i wyschnięciu ściany kuchenki mikrofalowe, należy wytrzeć je miękką szmatką. Jeśli za pierwszym razem nie отчистилось, powtórz tę procedurę ponownie. Podobnie można postąpić, dodając do wody nie obciążając, a tyle samo sody.
8
Można również posypać plamy na dnie pieca solą morską, сбрызнув ją wodą. Pozostaw na noc, a rano przetrzeć powierzchnię ściereczką.
9
Zewnętrzne czyszczenie kuchenki mikrofalowej można używać dowolnej odpowiednim detergentem do naczyń i szkła. Ale staraj się nie dopuścić do затекания płynu do obudowy urządzeń elektrycznych, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.
10
Aby czyszczenie kuchenki mikrofalowe w przyszłości nie sprawiała trudności, staraj się wykonywać go częściej, przynajmniej raz w tygodniu. Ponadto, należy gotować, nakrywając ją pokrywką. W tym przypadku, bez rozpryskiwania tłuszczu i zanieczyszczeń u ciebie i nie będzie.
logo
Kategoria:
Agd

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.