Jak wyczyścić palnik

Kuchenka to jedno z najważniejszych miejsc w kuchni każdej gospodyni. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dbać o jej czystość. I, jeśli sobie poradzić z czyszczeniem najniższej płyty nie sprawia większych trudności, to z palnikami sprawy wyglądają bardziej poważnie.

Jak wyczyścić palnik

Trzeba

  • – detergent;
  • – rękawice gumowe;
  • – wyposażenie gąbka;
  • – stara szczoteczka do zębów;
  • – woda;
  • – ocet (9%);
  • – bawełnianej ręcznik (serwetka).

Instrukcja

1
W przypadku, gdy w kuchni znajduje się kuchenka elektryczna, odłącz ją od zasilania. To ważne wymaganie przed czyszczeniem każdego gospodarstwa domowego przedmiotu.
2
Przed przystąpieniem do czyszczenia palników załóż specjalne gumowe rękawice. Oni chronią skórę rąk przed szkodliwym wpływem składu chemicznego każdego nowoczesnego narzędzia. Kupić je można w specjalistycznym sklepie lub w dziale chemii gospodarczej.
3
Palnik pre-zdejmij gazowej lub elektrycznej kuchenki. Do ich czyszczenia można użyć zarówno nowoczesnych detergentem, wcześniej zakupionym w sklepie, jak i roztworem przygotowanym na bazie sprawdzonych receptur ludowych.
4
Podczas czyszczenia nowoczesnym detergentem rozcieńczyć ten składnik w gorącej wodzie, w proporcji 1:10. Roztwór opuść palnik na 15-20 minut. Następnie, za pomocą kuchenne, gąbki ścierne dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Uwaga: korzystanie z metalowych gąbek nie jest zalecane, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię. Gazowe kanały palników oczyścić pędzelkiem lub starej szczoteczki do zębów. Następnie spłukać je letnią wodą, usuwając pozostałości detergentu i wytrzeć do sucha bawełnianą szmatką lub ręcznikiem.
5
Wyczyścić palnik państwu także pomogą i sprawdzone ludowe przepisy. Do małego garnka lub chochla wlać 2 łyżki octu (9%). Dodać 1 szklankę zimnej wody. Otrzymany roztwór doprowadzić do wrzenia. Po opuść palnik w otrzymany środek na 25-30 minut. Za pomocą miękkiej kuchenne gąbki wyczyścić urządzenie od zanieczyszczeń. Opłukać naczynia w ciepłej, czystej wodzie i wytrzeć do sucha bawełnianą ściereczką lub ściereczką. W tym przepisie tabela ocet można zastąpić zwykłym łyżeczki sody. Ona również skutecznie usuwa zanieczyszczenia i kamień.
logo
Article Categories:
Agd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *