Jak ocenić szkody zalania

Nie każdy niestety wie, jak ocenić szkody zalania mieszkania, biura lub innego mienia. Wykonaj prosty rad i nigdy nie będziesz stratny i można oddać zużyte do naprawy uszkodzonego mienia pieniądze.

Jak ocenić szkody zalania

Instrukcja

1
Zapoznaj się w prawdziwych przyczynach powodzi. To możesz być ty, a może i twoje bez skrupułów sąsiedzi. Awaria rur, nieprawidłowe podłączenie sprzętu agd – to wszystko może ci zaszkodzić na tyle, na ile sami tego nie spodziewać.
2
Nie martw się i nigdy nie angażuj się w potyczkę z winowajcami – to do niczego dobrego nie doprowadzi. A nadmierna agresywność może pogorszyć swoją sytuację. Działaj tylko spokojnie i celowo.
3
W żadnym wypadku w okresie oceny szkód nie rób żadne prace remontowe, tak jak ślady zalania widoczne po wyschnięciu. To trwa około 2-4 tygodnie.
4
Skorzystaj z niezależną ekspertyzą. Tylko taka metoda jest bardziej skuteczna w walce z zwrotu wyrządzonej ci szkody. Dzięki temu można z pełnym przekonaniem można wymagać pełnej kwoty, na którą zostały naniesione straty.
5
W takich przypadkach w pierwszej kolejności składają się akty o powodzi z dokładnym opisem miejsca zalania, czasu, temperatury wody, ponieważ szkody od gorącej wody, zwykle znacznie więcej, niż od zimnej. Należy przestrzegać wszystkich formalności, nie przegap żadnego szczegółu. Zapisuj wszystkie paragony i rachunki opłacone przez użytkownika z usług ekspertów.
6
Wycena szkody w wyniku powodzi odbywa się w kilku etapach. Począwszy od najprostszej kontroli, do raportem na temat pełnego kosztów wyrządzonych szkód. Bądźcie obecni na wszystkich etapach oceny osobiście, aby upewnić się w rzetelności badania. Jeśli się z czymś nie zgadzasz, to koniecznie wyrażać swoje zdanie.
7
Aby w pełni naprawienia szkody, po prostu trzeba mieć na rękach następujące dokumenty: akt kontroli, zdjęcia najważniejszych śladów zalania, kosztorys prac remontowo-budowlany, blog wniosek o stanie swojego majątku, ekspertyza na temat kosztów prac konserwatorskich.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.