Jak napisac podanie do policji, jeśli zagrażają

Jeśli ci zagrażają, najlepszym i właściwym wyjściem będzie apel do policji z odpowiednim wnioskiem. Jednak twoje бездоказательные zatwierdzenia raczej nie staną się powodem do wszczęcia postępowania karnego. Co zrobić w takiej sytuacji i jak napisać wniosek, który zostanie przyjęty do rozpatrzenia?

Jak napisac podanie do policji, jeśli zagrażają

Instrukcja

1
Przed tym, jak na policję, zbierz wszystkie możliwe dowody, że ci zagrażają. Ale najpierw zastanów się, czy rzeczywiście zagrożenie jest bezzasadne. Tak, jeśli masz dużą sumę pieniędzy i przestępców znajdują się w rękach dokumenty potwierdzające to, lepiej znajdź narzędzia i zapłacicie z nimi. Jeśli jest to niemożliwe, poproś je, aby spotkać się w sądzie, a ich zagrożenia fizycznej lub innej przemoc nagraj na dyktafon lub na specjalne urządzenie, вмонтированное w telefon stacjonarny (w rodzaju automatycznej sekretarki).
2
Jeśli otrzymasz e-maile zagrażających treści pocztą lub na e-mail, zapisz je. Rejestruje wszystkie rozmowy telefoniczne i z tymi, którzy, być może, okresowo dzwoni z недобрыми intencji. Jeśli już spowodowały lekkie obrażenia ciała, koniecznie zwróć się do lekarza i ustalić ich.
3
Postaraj się do rozwiązania sytuacji wychodzić z domu tylko w towarzystwie przyjaciół lub krewnych, a jeśli jest to niemożliwe, nie idź, przynajmniej na niezamieszkanych ulicach i parkach i nie wracaj zbyt późno. Kup na wszelki wypadek jakiś środek w celu ochrony psychologicznej (gaz pieprzowy, paralizator, pistolet pneumatyczny) i zarejestruj go.
4
Jeśli ci, którzy ci grozi, powodują was na spotkanie, koniecznie przyjdź tylko ze świadkami, z góry dzięki wsparciu rodziny lub zaufanych znajomych. Od oferty spotkać się na osobności, zrezygnować lub poproś bliskich być daleko i w miarę możliwości usunąć to na kamerę. Oczywiście, można skontaktować się z tą propozycją i do prywatnych detektywów, ale to wymaga sporych środków.
5
Tylko wtedy, gdy zbierzesz wszystkie możliwe dowody, że ci zagrażają, zwrócić się na policję. Oświadczenie można złożyć w oddziale pod dyktando dyżurnego lub samodzielnie. Napisz w prawym górnym rogu arkusza, w imię których można ubiegać się (na przykład, w дежурную część lub szefa POLICJI twojej okolicy, z podaniem jego imienia i NAZWISKA). Wprowadź swoje imię i NAZWISKO, datę urodzenia, adres i numer telefonu.
6
Napisz na środku strony słowo „oświadczenie” (z małej litery), po czym umieścić punkt. Zapisz w postaci wolnej sedno sprawy, starając się pisać krótkimi jasnymi sformułowaniami i opisywać tylko fakty. Unikaj słów „być może”, „chyba”, „moim zdaniem” itp. Jeśli przestępcy ci znane, należy podać imię i NAZWISKO oraz miejsce zamieszkania. Określ, gdzie byli świadkami podczas tego, jak ci groził, i to, co mogą dać ważne dla śledztwa dowody. Podaj imię i NAZWISKO oraz adres świadków. Jeśli masz zebrane pisemne, zdjęcia, wideo-audio, materiały, należy dołączyć ich kopie do wniosku, a koniec jego zrób listę aplikacji.
7
Upewnij się, że dyżurny zarejestrował swój wniosek i wydał państwu odpowiednią pomoc. Jeśli wszczęciu śledztwa w sprawie zagrożeń zostanie odrzucona, należy skontaktować się ze skargą na bezczynność funkcjonariuszy policji do prokuratury.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.