Jak bronić się przed terroryzmem

Terroryzm jest jednym z największych zagrożeń, z którymi świat stoi w ostatnich latach. Walka z tym zjawiskiem, przede wszystkim, powinna być prowadzona na poziomie państw. Jednak nawet zwykły mieszczuch może podjąć niezbędne środki, aby zabezpieczyć się przed terroryzmem.

Jak bronić się przed terroryzmem

Trzeba

  • – tworzenie grupy inicjatywnej.

Instrukcja

1
Zorganizuj przedsiębiorczą grupę w obrębie domu lub podwórka. Regularnie sprawdzać stan podjazdów, kontroluj zasiedlenie nowych mieszkańców (zwłaszcza, gdy chodzi o mieszkaniach wynajmowanych). Zamknij i zapieczętuj piwnice, strychy, pomieszczenia gospodarcze. Jeśli w pobliżu są uszkodzone budowy lub opuszczone budynki, staraj się regularnie patrolować ich i pilnować, aby w tych miejscach nie było osób postronnych.
2
Zwracaj uwagę na wszelkie podejrzane zjawiska zachodzące wokół. Poproś starszych mieszkających w domu, podążać za nowymi samochodami, które pojawiają się na podwórkowych parkingach. Wskazane jest także nagrywanie ich pokoje. Koniecznie obserwuj dużymi zapakowane towary, разгружающимися do mieszkania swojego podjazdu. Nie bój się wyglądać zbyt raźny: szczególną uwagę i ostrożność mogą uratować dziesiątki istnień.
3
Nigdy nie bierz w ręce i nie należy rozwijać podejrzane zestawienia i dodatki, a do dużych kostek lub сумкам nawet nie podchodź. W przypadku wykrycia takich przedmiotów jak najlepiej zadzwonić na policję. Naucz dzieci podobnego postępowania z obcymi rzeczy.
4
Spotkaj się z nowymi sąsiadami. Wbrew powszechnemu stereotypu, terroryści nie zawsze są przedstawicielami kaukaskich lub arabskich narodowości. Jeśli nowi mieszkańcy wydają się podejrzane, spróbuj zasięgnąć informacji o nich, a także zapamiętać maksymalną ilość szczegółów.
5
Należy unikać miejsc dużego skupiska ludzi. Oczywiście, nie można nie korzystać z transportu publicznego lub nie korzystać z rozrywki. Jednak zminimalizować ryzyko warto. W miarę możliwości należy unikać pobytu w tłumie w godzinach szczytu, nie odwiedzaj masowe uroczystości, wiece, uliczne koncerty.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.