Jak chronić się od hałaśliwych sąsiadów

„Bliski sąsiad lepiej dalekiego krewnego!” – analogi tego przysłowia jest w wielu językach świata. Naprawdę, wielkie szczęście, gdy obok mieszkają porządni, wykształceni ludzie, do których zawsze można zwrócić się o radę lub pomoc. Ale zdarzają się, niestety, sąsiedzi, powodując niepokój. Na przykład, jeśli są bardzo hałaśliwe w późniejszym czasie. Nietrudno wyobrazić sobie, co czuje człowiek, który po ciężkim dniu zmuszony słuchać głośnej muzyki, доносящуюся z mieszkania sąsiada!

Jak chronić się od hałaśliwych sąsiadów

Instrukcja

1
W każdej sytuacji trzeba działać inaczej. Na przykład, sąsiedzi – normalni ludzie, wcześniej nie szumiały, a teraz u nich jakaś uroczystość, lingering do późna? Kompromitacja, posuwać się naprzód ostre roszczenia ledwo stoi. Lepiej zrobisz w następujący sposób: przejdź do sąsiadów, pogratulować ich z uroczystością i grzecznie poproś, aby zmniejszyć głośność muzyki. Z prawdopodobieństwem 99%, ci chętnie pójdą na spotkanie, tak jeszcze przepraszać za kłopot. Zdarza się, że ludzie, podekscytowany radosnym spotkaniem i потребленным alkoholu, po prostu sami nie wpadli na tak proste rzeczy.
2
Jeśli nocny hałas powtarza się z przykrym konsystencji, a do sąsiadów w żaden sposób „nie dochodzi” – piszcie skargi na komisariat. Jest on zobowiązany zareagować. Niestety, nasze prawo jest zbyt lojalny wobec naruszycieli ciszy i spokoju, więc najpierw sąsiadów zostanie podjęta ostrzeżenie, potem sprawa może dojść do grzywny. Niestety, jego wymiary z trudem отпугнут złych manier ludzi (zwłaszcza, jeśli prowadzą aspołeczny tryb życia), ale lepsze to niż nic.
3
Złóż pozew do sądu z żądaniem odszkodowania za szkody moralne. Z góry przygotować się do tego, że to trudna sprawa, która wymaga nakładów czasu i nerwów. Ponieważ zgodnie z prawem, ciężar dowodu spoczywa na was, zadbaj, na przykład, o zeznaniu. W roli świadków mogą wystąpić inne sąsiedzi, również cierpiący od nocnego hałasu. Już istnieją przypadki w praktyce sądowej, kiedy miłośników głośnej muzyki nie tylko płacili bardzo wysokie grzywny, ale i nieśli wiele bardziej poważne kary. Na przykład, w jednym uralskim mieście mieszkańcy, przyniósł „do białości” niespokojny sąsiadem – dj, który uparcie obejmował w nocy muzykę na cały regulator, osiągnęli jego wymeldowania. Surowy, ale sprawiedliwy lekcja.
logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.