Jak obłożyć płytami z tworzywa sztucznego toaleta

Remont toalety może być wypadek, gdy trzeba pilnie wymienić instalacje wodno-kanalizacyjne i w pełni zaktualizować toalety. A może planujących zakup nowego mieszkania z zgrubnej wykończenia, przeprowadzka, od dawna plan przemienienia pańskiego mieszkania. W każdym z tych przypadków warto zwrócić uwagę na wykorzystanie plastikowych paneli jak na jeden ze sposobów szybkiej naprawy własnymi siłami.

Jak obłożyć płytami z tworzywa sztucznego toaleta

Trzeba

  • – plastikowe panele;
  • – listwa;
  • – profil narożny / startowy / końcowy;
  • – listwy sufitowe;
  • – zawieszenia;
  • – narzędzie.

Instrukcja

1
Zmierz swój toaleta. Potrzebne będą następujące wymiary: wysokość, długość, szerokość. Podczas pomiaru należy uwzględnić wszystkie występy, obszary wokół drzwi. Aby zamknąć komunikacji, высчитайте optymalny rozmiar skrzynki.
2
Obliczyć ilość materiałów, które będą potrzebne do wykończenia toalety. W sprzedaży dostępne są plastikowe panele o szerokości 0,25 m i 0,375 m. Jeśli ściany twojej toalety nie są wystarczająco gładkie, kup suchej łatę o wymiarach 10?50 mm do montażu ramy. Nie zapomnij kupić startowy i końcowy profil, wewnętrzne i zewnętrzne narożniki, sufitowe listwy i narożniki do niego. Wszystko to kupuj z niewielkim zapasem.
3
Uchwyt na szynę jednym ze związków, które chronią drewno przed grzybami i pleśnią. Po tym, jak listwa wyschnie, zacznij montować stelaż. Напилите listwę na odcinki odpowiadające poziomego rozmiaru ściany. Na każdej ścianie zamocować cztery reiki. Listwy montowane są równolegle do podłogi i do siebie, z odległości 0,5 m między nimi. Do montażu należy używać kołków rozporowych, gwoździ.
4
Zdecyduj, skąd ci wygodniej jest zacząć schować rama panelami. Przytnij startowy lub profil kątowy (w zależności od wybranego miejsca) do żądanego rozmiaru. Zamocuj go na ramie, z pomocą zszywacza lub małych śrub. Używaj poziomie – od prawidłowego montażu element startowy wiele zależy. Przyciąć pasek do wielkości i do oporu wsuń ją w profil startowy. Zszywacz zamocuj pasek na szynach. Kolejne panele montowane są w ten sam sposób.
5
Należy wykonywać cięcie płyt, bezpośrednio przed montażem, wcześniej jeszcze raz po zmierzeniu wysokości. Nie wykluczone znaczne spadki. Otwory pod сантехнический pokrywa i wentylację skracanie ostrym nożem.
6
Zajmijcie się montażem sufitu. Jego montaż różni się tylko sposobem mocowania ramy. Rama z lekkich prętów małego przekroju sufitowego lub profilu montowana jest na bezpośrednie zawieszenie. To pozwala regulować wysokość sufitu w celu umieszczenia w nim urządzeń. Otwory dla nich tak samo są cięte nożem. Na krawędziach sufitu należy pozostawiać niewielkie luzy, pozwolą one wstaw sufitowe, listwy przypodłogowe, bez dodatkowego wysiłku.
7
Użyj bezszkieletowa sposób poszycia toalety panelami, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem toalety z gładkimi ścianami. W tym przypadku panele są mocowane bezpośrednio do ściany. Wybierz najbardziej odpowiedni dla ciebie wariant: klej montażowy „ciekłe gwoździe” do paneli lub kołków rozporowych, gwoździ. Poza tym, wszystkie kroki są podobne do powyższych.
Należy zwrócić uwagę
Wybór listew stelaża z powodu jego małej grubości, co wpływa na skończonych rozmiarach wc w pokoju.

logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *