Jak obliczyć koszt wynajmu samochodu

Wynajmować samochody do wynajęcia – coraz bardziej popularny sposób na zarobienie pieniędzy. Wiele osób przyjeżdża do innego miasta, nie chcą odmawiać sobie w komforcie poruszania się, preferując wynajęła auto wezwanie taksówki. Najważniejsze przy tworzeniu takiej działalności – nie ponieść strat.

Jak obliczyć koszt wynajmu samochodu

Instrukcja

1
Aby nie działać na wynajem samochodu na własny koszt, należy prawidłowo obliczyć sumę jego wynajęcia. Składa się ona nie tylko z czystego zysku, który chcesz uzyskać, aby dostać się na ręce, ale i z amortyzacji części zawieszenia, stałej wymianie płynów i akcesoriów, obowiązkowego ubezpieczenia i przeglądu technicznego samochodu, wynagrodzenia pracowników twojego przedsiębiorstwa.
2
Maszyna wymaga stałej konserwacji. Należy wymieniać olej i filtry co 5-7 tysięcy kilometrów przebiegu. Raz w roku się zmieniają stanowiska, klocki hamulcowe. Pozostałe elementy wymagają wymiany w miarę zużycia, kwota ta powinna być zawarta w amortyzację samochodu. Raz na dwa-trzy miesiące umieścić samochód na diagnostykę komputerową, aby w porę zidentyfikować wszystkie problemy.
3
Należy pamiętać, że konkretny samochód nie będzie wypożyczać codziennie. Do obliczeń z ewidencji minimalnej ilości razy, jak samochód można wypożyczyć na miejscu. Przy tworzeniu parku samochodów dać pierwszeństwo do tych modeli, na których można się poruszać i w mieście, i na przyrodę.
4
Włożyć w cenę samochodu również i wynagrodzeń pracowników, którzy będą czuwać nad twoim flotą: prowadzić samochodu w porządku po ich użycia, badać je pod kątem problemów, tankować. Przy okazji, benzyna, zazwyczaj płaci człowiek, który bierze od ciebie samochód na wynajem. Jednak zapewnić mu samochód należy z pełnym bakiem.
Porada
Koniecznie dajcie mu linę maszyny w systemie CASCO, zwłaszcza, jeśli są one nowe. To pomoże uniknąć różnych procesów sądowych, odpowiedzialności i finansowych kosztów naprawy w przypadku awarii.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.