Jak obciąć yorkshire terrier

Na dzień dzisiejszy yorkshire terrier jest jednym z najbardziej lubianych i popularnych ras psów. Gospodarze chętnie biorą małych elegantów na przyjęcia, prezentacje i do klubów. Błyszczące, jedwabiste, отливающая srebrem i złotem wełna – główną ozdobą jork. Różnorodność fryzur, wymyślonych dla tych psów, można podzielić na dwie grupy – moda i akcesoria.

Jak obciąć yorkshire terrier

Trzeba

  • – maszynka do strzyżenia;
  • – nożyczki;
  • – grzebień.

Instrukcja

1
Standardowe fryzury są obowiązkowe dla psów wystawowych. Są one wykonywane według ściśle określonych zasad. Należy pamiętać, że nieudolnie wykonana fryzura może zepsuć „karierę” swojego zwierzaka. Więc zaufać takiej pracy zaleca się profesjonalnym грумерам.
jak prawidłowo dbać o йоркширским terierkiem
2
Na pierwszy rzut oka, w standardowej dziecka nie ma nic trudnego. Zaznacz psa na stół i dokładnie przeczesać sierść yorkshire terrier za pomocą grzebienia. Fryzurę należy wykonywać w kierunku od przednich do tylnych łap. Delikatnie состригите nadmiar wełny, zwisające z krawędzi stołu – w ten sposób można osiągnąć wymaganej długości „w pół”. Obróć jork na drugą stronę i powtórz procedurę.
jak prawidłowo obcinać jork lekcje wideo
3
Umieść psa ogonem do siebie. Jeszcze raz przeczesać tak, aby sierść na karku i plecach wisiała ze stołu. Состригите zbędne, po zakończeniu płynnym zakręcie. Skręć w yorkshire terrier z głowami do siebie i powtórz całą procedurę. Krótko ostrzyż sierść w okolicy odbytu, pod pachami, na czubkach uszu i między palcami.
Jak strzyc jorku, baby face
4
Jeśli nie zamierzasz prowadzić swojego ulubieńca na wystawy i nie masz czasu i ochoty codziennie dbać o jego sierść, to można zrobić psu jakąś miłą i praktyczną fryzurę. Na przykład, pozostawiając śmieszne „spodnie”.
jak rozpoznać szczeniaka yorkshire terrier
5
Delikatnie выстригите wełna pod ogonem, pozostawiając 5-10 mm. Weź samochód. Psychicznie określić granicę fryzury – z reguły zaczyna się od łokcia psa i idzie do pachwiny.
Jak wybrać szczeniaka yorkshire terrier
6
Состригите sierść na plecach i szyi yorkshire terrier, pozostawiając długości 15-20 mm. Ostrzyż gardło, brzuch i piersi na tą samą długość. Należy uważać, aby nie skaleczyć psa noże maszynki.
7
Weź nożyczki. Zostaw pożądanej długości na ogonie. Ostrzyż tylne łapy, skrócić sześć z góry do 20 mm, i pozostawiając na dole, od stawu łokciowego, „spodnie”. Delikatnie trim ich długości. Состригите wełna na obrazie rąk, pozostawiając 5 mm. Wykonaj te same czynności z przednimi łapami.
8
Nadaj głowie okrągły kształt. Do tego weź grzebień i delikatnie proszę obciąć psa, poruszając się od oczu do tyłu. Praca najpierw jeden, a potem drugi policzek. Należy uważać, aby długość nici była taka sama.
9
Выстригите trójkąt na grzbiet nosa. Krótko proszę obciąć górę uszu od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Trim sierść na brodzie i szczęki. Dzięki tej koszenie twój ulubieniec włączyć się w śmieszne pluszowa zabawka.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *