Jak nauczyć się skomplikowany język romski

Dzisiaj możliwość komunikowania się w wielu językach obcych jest bardzo cenione. Najbardziej изучаемыми językami są języki międzynarodowe (angielski, niemiecki, francuski). Jednak wiele osób chce się nauczyć jakiegoś niestandardowego języka, na przykład, romany.

Jak nauczyć się skomplikowany język romski

Instrukcja

1
Większość języków obcych są łatwe w nauce. Naukowcy uważają, że nauczyć się języka obcego można za 2-3 miesiące, jeśli chcesz komunikować się z native, a za pół roku opanować język prawie do perfekcji. Jednak język romski w szeregu zagranicznych stoi na uboczu. Cyganie – to wyjątkowy naród ze swoją kulturą, obyczajami, oddzielną spółką. Główna trudność polega na tym, że odmian języka romskiego bardzo wiele. I każda z gmin posiada swój własny, nie tak jak na innych dialektem języka. Dlatego zanim brać się za naukę języka, musisz zdecydować, jaki dialekt chcesz studiować. A następnie zacznij szukać informacji.
2
W społeczeństwie powstała taka sytuacja, że cygan nie akceptuje rosyjskojęzycznej społeczeństwo i odwrotnie. W zasadzie cygańskim językiem przyswajają te kilka polki, które wychodzą za mąż za romów.
3
Istnieją dwa główne dialekty języka romskiego, które dzielą się na mniejsze. Котлярский dialekt jest mniej zbadany, więc i materiałów dla niego znacznie mniej. Drugi dialekt, rosyjsko-ромский, bardziej zrozumiałe. Pewne informacje o nim można znaleźć w globalnej sieci internetowej. W internecie istnieje zagraniczne strony romów i o cyganach. Zazwyczaj napisane są w języku łacińskim na общецыганском angielskim. Zazwyczaj jest to rodzaj swojego języka cyganie w mowie nie używają.
4
Jeśli jednak postawili sobie za cel nauczyć się język romski, znajdź w internecie na żywo magazyn, tam jest blog dla osób uczących się języka język romski. Ludzie w tym blogu dzielą się wiedzą i tymi kilkoma cząstkami informacji, które mają. W internecie istnieje słownik котлярского dialekty. Istnieje kilka podręczników języka romskiego, które można również znaleźć w sieci. Spróbuj też poszukać fora, gdzie rozdają na romskiego – rodzaj zanurzenie w język.
5
Przy okazji, dziś język romski ulega bardzo silnej asymilacji z rosyjskim, więc jest to prostsze innych zagranicznych. Chociaż nauka języka romskiego i bardzo trudne, przy maksimum wysiłku, można w pewnym stopniu opanować jego podstawy.
logo
Article Categories:
Języki obce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *