Jak nauczyć się język osetyjski

500 000 – co najmniej tyle osób na świecie mówi się na осетинском angielskim. Eksperci twierdzą, że ten język nie jest proste do nauki. Jeśli jednak postanowił się odezwać na осетинском, to, dołączając wiele wysiłku, można łatwo wypowiadać się na nim.

Jak nauczyć się język osetyjski

Trzeba

  • – Słowniki;
  • – tutoriale;
  • – filmy z napisami;
  • – materiałów;
  • – native speaker;
  • – zbiór trwałych wyrażeń;
  • – książki.

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem, aby nauczyć osetyjski – znaleźć native speakera. Można to zrobić na zwykłej korespondencji, przez internet, skype, icq, itp. Główną zaletą takich nauczycieli w tym, że są one tak samo swobodnie mówią po rosyjsku. A to znacznie upraszcza proces edukacyjny, ponieważ nie trzeba szukać tłumaczenia nieznanych słów w słowniku, – nośnik sam ci je tłumaczy i wyjaśnia, w jakiej sytuacji są używane.
2
Do samodzielnej nauki języka uzbrojeni podręczników i metody nauczania treści. Znaleźć je można w ośrodkach kultury Osetii, które znajdują się w większych miastach w kraju. Poza tym, takie podręczniki powinny znajdować się w miejskich bibliotekach centralnych. Jeśli twoje poszukiwania nie zakończyły się sukcesem, to skontaktuj się z internetem. Tak więc, na przykład, na stronie internetowej http://allingvo.ru można wybrać słowniki, zbiory wypowiedzi i innych nauczania literatury na wybrany ci języka.
3
Również w nauce осетинского języka pomoże muzyki z piosenek, dialogów itp. bardzo pomocne będą filmy w języku angielskim oryginale z angielskimi napisami. W ten sposób można zapamiętać słowa nie tylko na słuch, ale i wykorzystując pamięć wzrokową. Do tego łatwo zobaczysz, jak poprawnie zbudowane zdanie w tłumaczeniu, jakie obroty są w tej czy innej sytuacji mowy.
4
Nie leń się wypisać w osobnej zeszyt nieznane słowa. A bać się tego, że na początku prawie każdy będzie być obcym, nie warto. Do tych słów należy wybrać transkrypcji i nagrywaj tłumaczenia. Następnie zacznij się uczyć. Najlepiej robić to partiami. Na przykład, wybrać 10 słów, a każde z nich napisz kilka razy w każdym rzędzie na całą stronę zeszytu. Każdy z nich wypowiada.
5
Kiedy poczujesz, że poziom znajomości języka jest dość wysoki, przystąpić do nauki literatury ludowej. Nadają się do tego celu i starożytne teksty, i współczesna literatura. Tak będzie znacznie łatwiej jest nauczyć się odporne mowy obroty.
Należy zwrócić uwagę
Przy nauce осетинского nie dostroić się na szybkie rezultaty. A wszystko z powodu trudności przysłówki. Specjaliści twierdzą, że za 4 miesiące można nauczyć się języka tylko na poziomie gospodarstwa domowego.

logo
Article Categories:
Języki obce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *