Jak nauczyć się pracować z kasą

Kasa fiskalna – urządzenie, które jest obowiązkowe, należy użyć wszystkich firm, które biorą pieniądze od klientów, za wyjątkiem organizacji niektórych sfer działalności.

Jak nauczyć się pracować z kasą

Trzeba

  • – kasy fiskalnej;
  • – instrukcja do urządzenia кассовому.

Instrukcja

1
Uważnie przeczytaj instrukcję – w niej wyświetlane takie chwile jak przeznaczenie klawiszy i zasady działania urządzenia. Jednak jeśli zamierzasz korzystać z samochodu w firmie i przez jakiś czas będziesz pracować samodzielnie na stanowisku kasjera, to ważne jest, aby umieć sobie z nią poradzić. Małe firmy najczęściej kupują kasy fiskalnej „ACRE” – jest to certyfikat dla przedsiębiorstw, handlu i sektora usług. Ponadto, samochód można перегистрировать do 5 razy.
2
Podłącz urządzenie do źródła zasilania, na ekranie powinno высветиться czas. Jeśli nie pokrywa się z realnym, wyregulować go za pomocą klawisza „PI” – kliknij na niego i wpisz godziny i minuty – tylko 4 cyfry. Żeby zobaczyć wartość czasu w trakcie pracy, należy użyć przycisku z symbolem gwiazdki (*).
3
Należy zwrócić uwagę na datę – to musi być prawidłowa. Jeśli liczba nie odpowiada, to korzystać z taka maszyną nie można. Poinformowanie serwisu o awarii i postaraj się rozwiązać w jak najkrótszym czasie.
4
Uzupełnianie кассовую taśmy w urządzeniu. W tym celu zdjąć pokrywę na przednim panelu z otworem pod wyjście czeków i założyć cewkę. Przełóż koniec paska na zewnątrz i wtedy zamknij wewnętrzną przestrzeń.
5
Dwukrotnie kliknij „IT”. Po raz pierwszy na ekranie pojawi się tryb kasjera („?”), w drugiej – „P?”. Potem wpisz sześć zer, po czym pojawi się napis „0.00”.
6
Kliknij „IT” – отпечатается zero czek. Jeśli trzeba odbić zakupu, a następnie wpisz:

– kwota;
– sekcja;
– suma pieniędzy, uzyskane od kupującego (opcjonalnie);
– „IT”.

Należy zaczekać na czeku, unieś go i oddaj klientowi wraz z dostawą.

7
Zrozumieć zasadę pracy kasy najlepiej w rzeczywistych warunkach pracy. Do tego można pod pozorem wnioskodawcy w pracy przejść staż w sklepie, na przykład. Kasjerzy są zawsze potrzebne, i można łatwo znaleźć miejsce praktyki.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.