Jak nauczyć konia siedzieć

Nauczyć konia siedzieć – więc domagać się od niej najwyższym stopniu zaufania do człowieka. Do tego koń musi przejść przez wiele różnych lekcji. Jak osiągnąć takiego skilla?

Jak nauczyć konia siedzieć

Trzeba

  • – koń.

Instrukcja

1
Aby koń mógł usiąść, najpierw naucz ją do łóżka. Jest to dość skomplikowany proces, wymaga dużo czasu i nieograniczonej cierpliwości. Jeśli nie jesteś profesjonalnym trenerem, nie próbuj samodzielnie ułożyć zwierzę. Należy zachować ostrożność, bo można zaszkodzić i konia i sobie. Przed podobnym дрессурой należy koniecznie skonsultować się ze specjalistami.
imiona dla koni
2
Postaraj się zdobyć maksymalną zaufanie zwierzęcia. Trzeba osiągnąć pełnego wzajemnego zrozumienia, aby kontrolować konia i czuć się z nią pewność siebie w każdej sytuacji. Może nagle wskoczyć, gdy będzie spać, uderzając kopytami lub natrafienia na ciebie. Nie zobaczycie: mogą upłynąć lata, zanim koń pozwoli ci dotknąć każdej części jej ciała. Poczujesz, gdy zwierzę będzie działać z chęcią.
imiona dla źrebiąt
3
Obserwuj, jak koń kładzie się i wstaje na wolności lub w stajni. Skupia uwagę na tym, jak ona rusza się w te chwile przednimi i tylnymi nogami. Każdy drobiazg będzie można później wykorzystać podczas treningu.
gry przyzwyczaić konia
4
Podejdź spokojnie do konia, podczas gdy ona leży, потеребите lekko za grzywę, usiądź na zad (jeśli można). Zadbać o to, by koń nie вскакивала po swoim pojawieniu się, a wręcz przeciwnie успокаивалась. Jeśli ona nie zerwała się i nie uciekła, to znaczy, że sprawy idą dobrze.
obliczyć podatek na samochód
5
Teraz spróbuj nauczyć konia siedzieć. Poproś, aby zwierzę się wspiąć. Przy tym konia najpierw wyprostuje swój przednie nogi. Oto twoje zadanie – aby spróbować zostawić ją w tej pozycji. Daj koń cukier, marchew lub inny przysmak. Ona tak może zostać siedzieć i się do tego przyzwyczaić „sztuczki” i do zespołu „siad”, i pozostanie w pozycji siedzącej przez dłuższy czas. Na pewno za każdym razem, zachęcaj to. Jeśli koń mimo wszystko podniosła się na nogi z przysmakiem, dalej дрессировку, łowiąc takie chwile.
jak zrozumieć konia
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.