Jak narysować plan piętra

Aby sporządzić plan ewakuacji lub szkic domu, trzeba najpierw narysować plan piętra.Można to zrobić za pomocą specjalnych programów, jeśli dobrze zaznajomieni z nimi, w przeciwnym razie, po prostu zaznacz go na dużym arkuszu brystolu, ręcznie.

Jak narysować plan piętra

Trzeba

  • – arkusz papieru;
  • – ołówek;
  • – gumka;
  • – linijka;
  • – gon lub kątomierz;
  • – cyrkiel.

Instrukcja

1
Najpierw narysuj przykładowy plan od ręki, postaraj się określić wszystkie pokoje, pomieszczenia gospodarcze, korytarze, wszystkie kąty i łuki.
2
Weź ruletkę lub laserowy miernik i zmierz długość i szerokość każdego pokoju. Następnie spacer po korytarzach i zapytaj długości wszystkich półek i wnęk. Na podeście zaznacz szerokość klatek schodowych.
3
Zmierz odległość od narożników do otworów okiennych i drzwiowych, określ, w którą stronę otwierają się drzwi. Jeśli potrzebny jest plan dla schematu ewakuacji, wprowadź obecność krat w oknach i inne ważne szczegóły. Wszystkie wyniki wnieść piórem lub ołówkiem w roboczy plan.
4
Pomieszczenia o skomplikowanych kształtach podzielić na kilka prostych, na przykład, kwadraty lub segmenty okręgu. Aby narysować pomieszczenia z tępym kątem, podziel go биссектрисой na dwa równe kąty i psychicznie zbudować trójkąty prostokątne. Jeśli w pokoju znajduje się półokrągły alkierz, podziel go na prostokąt i półkole.
5
Na dużym arkuszu papieru lub papieru kancelaryjnego zacznij rysować plan piętra. Koniecznie użyj ołówka, aby mieć możliwość usunięcia zbędnych linii. Najpierw zmierzyć całkowitą długość i szerokość piętra i, zgodnie z wymiarami arkusza, wpisz skalę. Wygodne w użyciu, skala 1:50, tak jak można to zrobić bez kalkulatora. Jeśli budynek jest duży, zrobić plan секционно, dzieląc piętro na kilka części.
6
Zacznij od rogu pokoju, ale zanim nałożyć ją na kartce, upewnij się, że nie okaże się elementów (np. balkonów), które znajdą się poza arkusz. Następnie narysuj korytarze i sąsiednie pokoje, stopniowo rozszerzając swój plan. Najpierw narysuj ogólny widok i upewnij się, że wszystkie pokoje w magazynie, wszystkie proporcje są spełnione, a kąty 90 pokoi?.
7
Po tym, jak widok ogólny piętra będzie cię trzymać, zaznacz okna, drzwi, wnęki, balkony, gzymsy, schody itp. Narysuj kontury ścian jelita linią lub muska.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.