Jak narysować okrąg w Photoshop

Tworzenie złożonych elementów grafiki często zaczyna się od rysowania z serii prostych kształtów na kształt koła. Narysować okrąg w programie Photoshop można na kilka sposobów.

Jak narysować okrąg w Photoshop

Trzeba

  • Program Photoshop.

Instrukcja

1
Utwórz w edytorze graficznym nowy dokument, otwórz ustawienia zespołem New z menu File. Wybierz tryb kolorów RGB z listy Color Mode. W liście Background Contents wybierz opcję White lub Background Color. Zrób głównym kolorem dowolny kolor, który różni się od tła. Jest to potrzebne do tego, aby narysowany okrąg był widoczny.
2
Najbardziej oczywistym sposobem, aby narysować okrąg polega na pobieraniu wycisku okrągłej szczotki. Wybierz narzędzie Brush Tool, przejdź do palety Brushes i otwórz kartę Brush Tip Shape. Jeśli nie można wykryć paletę pędzli w oknie edytora graficznego, rozwiń ją opcją Brushes z menu Window.
3
Wybierz jedną z okrągłych pędzli i odznacz pole z чекбоксов, znajdujących się po lewej stronie od nazwy kart palety. Na karcie Brush Tip Shape dostosuj wielkość pędzla, wystawiając odpowiedni rozmiar w pikselach za pomocą regulatora Diameter. Jeśli potrzebujesz koło z ostrymi krawędziami, ustaw opcję Hardness maksymalną wartość. Im mniejsza jest wartość tego parametru, tym bardziej растушеванные krawędzie będą odcisku pędzla.
4
Umieść wskaźnik kursora na nowy dokument i kliknij lewym przyciskiem myszy. Koło, którego średnica jest równa średnicy dostosowanej pędzla, gotowy.
5
Innym sposobem, aby narysować okrąg jest stworzenie okrągłego zaznaczenia i jego wypełnienia kolorem. Aby to zrobić, wybierz Elliptical Marquee Tool w palecie narzędzi, należy umieścić wskaźnik kursora na otwarty dokument i zacznij rysować zaznaczenie eliptyczne. W procesie tworzenia zaznaczenia naciśnij klawisz Shift i nie puszczać, dopóki nie dostaniesz koło o odpowiedniej średnicy.
6
Wlać okrągłe zaznaczenie na dowolny kolor lub teksturę za pomocą Paint Bucket Tool. Aby użyć tekstury do wypełnienia okręgu, wybierz Wzór z listy w panelu opcji narzędzia Paint Bucket.
7
Jeszcze jeden sposób rysowania okręgu w programie Photoshop jest w użyciu narzędzia Ellipse Tool. Wybierz narzędzie z palety narzędzi i przełącz go w tryb Fill pixels, klikając na przycisk w panelu opcji, która pojawi się pod menu głównym po aktywacji Narzędzia Elipsa.
8
Zacznij rysować elipsy, a następnie kliknij na przycisk Shift. Tworzona postać zamieni się z elipsy w koło, wypełniony kolorem pierwszego planu.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *