Jak naprawić karta pojazdu

W przypadku zgubienia lub kradzieży karty pojazdu trzeba w jak najkrótszym czasie zająć się jego odbudową. Ważne jest, aby zrozumieć, że ten dokument dowodzi, że samochód należy do ciebie, a nie kogoś innego, a w przypadku jej braku, mogą wystąpić kłopoty.

Jak naprawić karta pojazdu

Instrukcja

1
Stwierdzając utratę ZSP, skontaktuj się na posterunek POLICJI, w którym zostały wprowadzone do ewidencji samochód. Jeśli stało się tak, że samochód nie stoi na kontach, a paszport jest już utracone, trzeba udać się na ostatnie miejsce jego rejestracji. Z sobą weź paszport, polisa OC, zaświadczenie o rejestracji pojazdu. Uwaga: legitymacja studencka, paszport, prawo jazdy i inne dokumenty w tym przypadku nie mogą być substytutem paszportu.
2
Zapłać zapłacić koszty sądowe za wydanie ZSP i weź ze sobą paragon lub rachunek, potwierdzający fakt płatności. Ten dokument należy okazać w oddziale POLICJI do odzyskiwania karty pojazdu. Jeśli prowadzisz samochód po pełnomocnictwa ogólnego, to między innymi będzie musiał okazać jeszcze i pełnomocnik.
3
Napisz podanie na formularzu „Proszę o wydanie duplikatu ZSP w zamian utraconego”. Następnie na czystej kartce A4 lub specjalnym formularzu napisz list do szefa oddziału POLICJI z dokładnym opisem okoliczności, w których został skradziony lub zgubiony paszport pojazdu. Dostarcz wniosek i list wraz z innymi dokumentami.
4
Zostaw swój samochód do przeglądu. Koniecznie zadbaj o to, aby państwowe pokoje były czyste i dobrze widoczne. Jeśli numery je usyfiłeś! – umyć je. Pracownik POLICJI zbada twój samochód, сверит państwowe pokoje. Jeśli wszystko jest w porządku, to twoje oświadczenie wezmą i po jakimś czasie wydadzą ci nowy paszport pojazdu. Termin wydania waha się średnio od 3 godzin do 3 tygodni.
5
W przypadku, gdy pracownicy POLICJI chcieli wydać nowy PTC, napisz do przełożonego szefa oświadczenie ze wskazaniem na uchybienia. Upewnij się, że twoje zgłoszenie zostało przyjęte, i czekać na decyzje.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *