Jak napisać referencje dla nauczyciela

Jeśli musisz napisać charakterystykę nauczyciela, na przykład, do jego udziału w konkursie umiejętności pedagogiczne, podkreślić jego kompetencje i profesjonalizm. Pamiętaj również o tym, jakie cechy osobiste pomagają nauczyciel budować relacje z dziećmi i z rodzicami.

Jak napisać referencje dla nauczyciela

Instrukcja

1
Znać podstawowe informacje na temat педагоге: nazwisko, imię, imię ojca, datę urodzenia, wykształcenie. Podać, w którym roku i jaki zdoby pedagog (specjalizację). Na przykład, może być pedagogiem-psychologiem lub logopedą.
2
Napisz w charakterystycznym, jaki jest ogólny staż pedagogiczny nauczyciele i ile czasu zajmuje się w pedagogicznej działalności w twojej szkole.
3
Poinformuj o tym uczestniczył, czy dany nauczyciel w żadnych konkursach umiejętności zawodowych (w jaki sposób i w którym roku). Nie zapomnij również zwrócić uwagę osiągnięte wyniki (laureat, uczestnik itp.).
4
Jeśli nauczyciel prowadzi równolegle z nauczania działalnością jakąś edukacyjną lub inną pracę (jest wychowawcą, organizatorem koła, sekcje, studia), należy poinformować o tym w charakterystyce.
5
Należy określić „otwarte” lekcje przeprowadzone danych pedagogiem. Poinformowanie o jego zdolności do wdrażania w proces edukacyjny nowoczesne technologie: разноуровевое szkolenia, różnicowanie, komputeryzacji, całkowanie itp. Określ, jak głęboko nauczyciel posiada методологическими cech nauczania dotyczące programu nauczania przedmiotu.
6
Обязатель odbija się informacje o tym, jak harmonijnie układają związku z wychowankami i ich rodzicami, nie było skarg i konfliktów w zespole.
7
Jeśli uczniowie tego nauczyciel systematycznie zajmują miejsca na podium w wyniku udziału w konferencjach tematycznych olimpiadach, odczytach, seminariach, napisz o tym.
8
Zaznacz również w charakterystycznym, przygotowywał czy nauczyciel do EGE uczniów. Nie zapomnij podać i osiągnięte wyniki (obecność „стобальников”, brak tych, którzy nie są w stanie pokonać minimalny próg, itp.).
9
Wymień zainteresowania nauczyciela, na którego składa się charakterystyka. Na przykład, on interesuje się teatrem, muzyką, tańcem, sportem, itp. Postaraj się przekazać informacje, przycisk osobowości człowieka интерсы.
logo
Article Categories:
Szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *