Jak nałożyć smar w laptopie

Wymiana pasty termoprzewodzącej – jest to jeden z najbardziej popularnych i skutecznych metod poprawy jakości chłodzenia procesora. Dla dokonania prawidłowej wymiany pasty należy wziąć pod uwagę ważne niuanse.

Jak nałożyć smar w laptopie

Trzeba

  • – śrubokręt krzyżakowy;
  • – metalowa łopatka;
  • – gelid;
  • – pęseta;
  • – kawałek tkaniny.

Instrukcja

1
Przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia i przystąpić do demontażu komputera mobilnego. Odłącz laptopa od zasilania i wyjmij z niego akumulator. Odwróć komputer mobilny i wykręcić wszystkie wkręty z dolnej ścianki obudowy.
2
Wyjmij z obudowy laptopa napęd DVD. Otwórz zasobniki, w których znajdują się moduły pamięci ram i dysk twardy. Wyłącz te urządzenia i wyciągnij je z laptopa.
3
Teraz delikatnie odłączyć dolną ściankę obudowy. Użyj do tego metalową łopatkę lub szeroki płaski śrubokręt. Należy odłączyć smugi biegnące od płyty głównej do klawiatury i innych elementów.
4
Znajdź wentylator zamontowany na radiator procesora. Odłączyć chłodnicę od płyty głównej. Odchyl zatrzask i zdejmij radiator wraz z chłodnicy.
5
Za pomocą czystej, suchej szmatki usunąć resztki pasty najpierw z procesora, a następnie – z radiatora chłodzenia. Nanieść na powierzchnię procesora nowy smar. Bądź bardzo ostrożny! W żadnym wypadku nie stosować pastę na nerw procesora lub jakiekolwiek inne kontakty.
6
Zaznacz chłodnica wraz z chłodnicy z powrotem i zabezpieczyć te urządzenia. Delikatnie zbierz obudowa laptopa, wcześniej podłączając żądaną smugi. Odczekać 10-15 minut, pozwalając термопасте równomiernie rozproszyć się i trochę wyschnąć.
7
Włącz laptopa i przejdź do menu BIOS-u. Wybierz opcję, która wyświetla temperatury stanu najważniejszych elementów komputera mobilnego. Upewnij się, że temperatura procesora jest w granicach tolerancji. Jeśli jest ona zbyt wysoka, należy wykonać pełną czyszczenie całego układu chłodzenia laptopa.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.