Jak myć odkurzacz w 2017 roku

Dla skutecznej i trwałej pracy odkurzacza, należy stale dbać o niego, czyszczenie po każdym sprzątania. Aby odkurzacz dobrze radził sobie ze swoimi obowiązkami, ważne jest, aby zrobić to poprawnie.

Jak myć odkurzacz

Instrukcja

1
Przed czyszczeniem odkurzacza starannie zabezpiecz się przed kurzem, ubrany w fartuch, rękawice robocze. Nawilżyć powietrze wokół odkurzacza, разбрызгав wodą z rozpylacza. To będzie przeszkadzać заглатыванию wami która uformowała się w jednej w powietrze kurzu. Odłączyć odkurzacz od sieci zasilania. Wytrzeć go na zewnątrz.
2
Wyjąć worek z odkurzacza. Jednorazowe wyrzuć od razu (nie można go użyć dwukrotnie w żadnym wypadku) i wymienić na nowy. Papierowy worek wystarczy zmienić jeden raz w miesiącu. Torby wielokrotnego użytku wykonany z tkaniny, tak, że można go okresowo czyścić i prać. Najpierw starannie вытряхните wszystkie treści, umieszczenie worka na kurz w worek foliowy lub worek na śmieci otworem w dół.
3
Wypierz worek z mydłem, osuszyć, umieścić go z powrotem do odkurzacza. Nie czekaj zapełnienia pojemnika na kurz wielokrotnego, jak najczęściej myj go. Накопившаяся kurz utrudnia swobodnego przejścia oczyszczonego powietrza, co może doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia silnika.
4
Jeśli masz odkurzacz ze zbiornikiem (cyklon odkurzacz), wyjąć go, вытряхните śmieci, umyć, osuszyć i umieścić pojemnik z powrotem do odkurzacza. Użyj inny sposób. Wlać wodę bezpośrednio do filtra. Poczekaj chwilę, aż cały kurz nie zamieni się w papkę. Teraz wyrzuć brud i wypłukać wszystkie części odkurzacza jak zwykle.
5
Odkurzacz z filtrem wodnym trzeba czyścić po każdym sprzątania. Do tego wylać brudną wodę i dobrze wypłukać pojemnik filtra. Im czystsze filtr, tym czystsze powietrze w pomieszczeniu.
6
Do czyszczenia odkurzacza zanurzyć w wiadrze z czystą wodą wąż z dyszą i włączyć urządzenie na 5-10 minut. W ten sposób on jest. Następnie otwórz pokrywę odkurzacza i wylać brudną wodę. Suszenie pojemność.
7
Należy dbać o czystość szczotki odkurzacza. Po każdej sprzątania czyścić szczotkę z włosów, wełny, nici. Wszystko to często nawinięta na rolkach w trakcie obrotu i hamuje pracę odkurzacza, przegrzanie silnika.
logo
Article Categories:
Agd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *