Jak myć klatkę z papugą

Dla zdrowia ptaków, żyjącej w niewoli, niezbędna jest czystość. Nieprzestrzeganie higieny komórki i inwentarza grozi rozwojem chorób, pojawienie się pasożytów, w zaawansowanych przypadkach – śmierć ptaka. Oprócz bieżącego sprzątania śmieci i mycia karmniki i поилок, należy regularnie myć i czyścić klatkę w pełni.

Jak myć klatkę z papugą

Trzeba

  • – szczotka
  • – wtryskiwacze
  • – szare mydło
  • – марганцовка
  • – napar z rumianku lub piołunu

Instrukcja

1
Generalne sprzątanie klatki dla papugi należy przeprowadzać co najmniej raz w tygodniu. Małe, wygodne do mycia, stawiając na dnie wanny; jeżeli komórka masz duży i nie mieści się w wannie, można ją myć bezpośrednio w pokoju na folii pe.
jak nauczyć papugi falistej i pływać
2
Zabierzcie z komórki wszystkie zabawki, okonie, dokarmianie ptaków, wyjąć wysuwaną tacę i kratki. Wszystko to trzeba będzie umyć wodą z mydłem lub roztworem sody oczyszczonej i wyczyścić szczotką, a następnie zalać bardzo ciepłą wodą i osuszyć oddzielnie.
jak kąpać papugi
3
Jeśli myjecie komórkę w łazience, wystarczy podlewać z dusza i starannie czyścić szczotką i mydłem. W pokoju proces jest nieco bardziej skomplikowane – spray komórkę ciepłą wodą z rozpylacza, aby налипший odchody i resztki paszy łatwiej tyle, намыленной szmatką оттирайте pręty, a następnie czystą, wilgotną ściereczką zmyć z nich resztki mydła.
jak myć ptaków
4
Jeśli urządzacie dezynfekcję komórki, nie należy stosować хлорсодержащие środki – to może być niebezpieczne dla papug. Można użyć roztworu nadmanganianu potasu, wyciąg z farmacji rumianku lub piołunu (można je kupić w aptece).. Przed dezynfekcją komórkę trzeba będzie pozostawić do wyschnięcia lub wytrzeć do sucha. Po tym, jak обработаете komórkę roztwór manganu lub innym specjalnym środkiem, trzeba będzie jeszcze raz przemyć ją wodą lub dobrze przetrzeć wilgotną ściereczką, a następnie osuszyć, inaczej pozostałe na прутьях ślady substancji chemicznych może doprowadzić do zatrucia papuga. Silnie działające środki nie można stosować przy każdym sprzątaniu – użyj ich w skrajnych przypadkach, np. w sytuacji pojawienia się pasożytów.
Jak myć klatkę z papugą
5
Teraz można umieścić w klatce tacę ze świeżym puchem, umieścić жердочки, zabawki, pojemniki do jedzenia i picia. Cały sprzęt musi być dokładnie wysuszony – nadmiar wilgoci, uderzając w trudno dostępne miejsca, jest w stanie doprowadzić do powstawania pleśni i rozwojowi choroby u zwierzęcia. Gdy wnętrze komórki zostanie przywrócony, oddajcie na miejsce jej mieszkańca.
jak podłączyć zestaw słuchawkowy bluetooth blaszka do telefonu
logo
Kategoria:
Papugi i kanarki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.