Jak montować rury z tworzyw sztucznych

Gorące i zimne zaopatrzenie w wodę w mieszkaniu lub domu prywatnym jest integralną częścią codziennego życia. Przy wymianie starych rur stalowych, plastikowych, poprawia nie tylko jakość поступаемой wody, ale i wydłuża okres eksploatacji rurociągów do 100 lat. Do tego celu używa się specjalnego urządzenia spawalnicze do lutowania, która jest prosta w obsłudze.

Jak montować rury z tworzyw sztucznych

Trzeba

 • – zawory;
 • – armatura;
 • – elektryczna spawarka do полифузной z końcówkami do spawania rur i kształtek;
 • – przedłużacz elektryczny;
 • – nożyce do cięcia rur;
 • – ostry nóż;
 • – niezmywalny marker (można użyć i miękki ołówek);
 • – ruletka;
 • – metalowa linijka;
 • – обезжиривающее narzędzie.
 • – termometr kontaktowy.

Instrukcja

1
Sprawdź uważnie przed rozpoczęciem montażu rurociągów wszystko przygotowane z tworzyw sztucznych rury, kształtki i zawory. Sprawdź ich sprawność i wydolność, a części, które mają metalowe gwintu, sprawdź, навернув na nich odpowiednich części. Powierzchni kształtek i rur, stykające się z dyszami spawarki, odtłuścić.
2
Włącz spawarka, wstępnie ustawiając regulator temperatury podgrzewania dysz na wartość 250-270 stopni i mocno zawiązać je na urządzeniu. Gotowość urządzenia do produkcji spawania można określić na brak świecenia lampki kontrolnej lub za pomocą termometru kontaktowego, który powinien pokazywać temperaturę do 260 stopni.
3
Należy pamiętać przy znacznikach wymaganej długości rury połączenie jej z bolcem, który określa głębię jego sprzęgła. Po ułożeniu rury odciąć specjalnymi nożyczkami, przy czym powierzchnia odcięcia się uda prostopadle do osi rury. Jeśli skorzystacie z brzeszczotem do metalu, to wynikowy zadziorów zdjąć ostrym nożem. Aby wykluczyć obrót montażu wzdłużnej osi rury, ich wzajemne położenie podajcie cienkim markerem.
4
Zacznij grzanie zgrzewanych części z montażu, wkładając go na nasadkę grzewczą, ponieważ jego ściany mają większą grubość i nagrzewają się nieco dłużej. Następnie w odpowiednią końcówkę włóż koniec rury. W ciągu nagrzewania elementów z tworzyw sztucznych nie należy obracać wokół osi, ponieważ może to prowadzić do niepożądanego ściskanie materiału i pogorszenia jakości spoiny.
5
Zdjąć plastikowe części z dysz po tym, jak oni прогреются do wymaganej temperatury. Pewność płynnym ruchem bez osiach obrotu połączyć je między sobą i zablokować w tej pozycji przez 20 – 30 sekund. Po upływie 60 minut po tym, jak został wyprodukowany ostatni szew spawalniczy, do rury można puszczać wodę.
Należy zwrócić uwagę
Końcówki spawarki, wewnętrzne powierzchnie kształtek i te części rury, które są wstawiane do spawania dyszy, nie powinny mieć deformacji i zanieczyszczeń.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.