Jak leczyć wątrobę u psa

Z rozszerzeniem możliwości diagnostyki chorób narządów wewnętrznych u psów okazało się, że choroby wątroby u nich – dość częste zjawisko. Różnego rodzaju гепатопатии stają się przyczyną wielu śmiertelnych wypadków. Właściwą diagnozę psa może umieścić tylko profesjonalny lekarz weterynarii, dlatego, w związku z powagą tych chorób, wszystkie przepisy należy wykonywać pod jego kontrolą.

Jak leczyć wątrobę u psa

Instrukcja

1
Terapia ostrej гепатопатии jest медикаментозном utrzymaniu funkcjonowania organizmu zwierzęcia do tej pory, dopóki nie rozpocznie się regeneracja komórek wątroby. Po usunięciu przyczyn, które wywołały chorobę, proces regeneracji rozpoczyna się już przez 10-12 dni. Leczenie odbywa się w trzech kierunkach: przystanek гепатонекриза, poprawa stanu wątroby, przywrócenie jej funkcji z likwidacji objawów towarzyszących. Do tego dożylnie wpisać nie mniej niż 30 mg „Prednizonu” na dobę, stymulowanie diureza mannitolom, który przyczynia się do dekompresji obrzęków. Kroplówki wprowadzać dożylnie roztwór glukozy z гемодезом ze stosunku 20:1, холинхлорид i kwas glutaminowy. Dla oksy-генотерапии инфудируйте „Альвезин”. Aby w organizmie psa ustało edukacja amoniaku, jej należy przeprowadzić oczyszczanie jelit z jednoczesnym przyjmowaniem antybiotyków. Lepiej, aby aplikacja leków była jak dłuższy, nawet do kilku godzin. Łączna ilość leków oblicz z obliczeń 30-50 mg na kg masy ciała psa.
демодекоз u psów leczenie
2
W przewlekłym гепатопатии w pierwszej kolejności psa trzeba będzie spokój. Eliminuje wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe i zajęcia sportowe. Przełącz ją na dieta o niskiej zawartości białka, легкоусвояемыми tłuszcze i легкоперевариваемыми w węglowodany. Psa, cierpiąca na otyłość, niech niskokalorycznej żywności. Aby nie było problemów z ruchem, stawiają jej wywar z siemienia lnianego lub gliceryną. Bifidumbacterin i antybiotyki pomogą pozbyć się procesów gnilnych w żołądku i jelitach, zawiesi edukacja amoniaku. Niezależnie od wielkości psa musi kłuć „Prednizon”, od 30 mg dziennie i aż wskaźniki aktywności transaminaz nie są znormalizowane. Po tym, należy zmniejszyć dawkę o połowę, a następnie zmniejszaj go co 5 dni wchodzić na 5 mg mniej. Po tym jak dawka osiągnie 5 mg, 1-2 miesiące wpisz 2,5 mg na dobę. Wpisz силибинин, elektrolity i glukozę. Podawaj witaminy: Bi, B6, Bi2 i E, a także leki żółciopędne.
підшкірний кліщ u котів
3
W marskości wątroby wpisać witaminy Bi, B6, Bi2 i E силибинин, „Сирепар”, wstrzyknięcia glikokortykosteroidów hormonów. Okresowo niech moczopędne. Jeśli oznacza, diureticeskie nie pomagają, to trzeba będzie uciec się do pomocy лапароцентеза, aby uwolnić płyn.
wymiary odzieży dla psów
logo
Article Categories:
Leczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *