Jak leczyć laptop od wirusa

Nieuzasadnione w przypadku zakażenia laptopa wirusem ponownie zainstalować na nim system operacyjny. Całkiem możliwe, że po prostu skończył się okres ważności licencji na oprogramowanie antywirusowe, przestał aktualizować i więcej nie jest w stanie poradzić sobie z nowymi szkodliwymi programami.

Jak leczyć laptop od wirusa

Instrukcja

1
Jeśli wirus blokuje komputer i nie daje korzystanie z internetu (a może i w ogóle wszystkimi programami) i wymaga wysłać wiadomość SMS, przejdź na następującą stronę:https://www.drweb.com/xperf/unlocker/.Wprowadź numer telefonu, na który chcesz wysłać wiadomość, a w odpowiedzi otrzymasz kod, który należy wpisać w polu wprowadzania złośliwego oprogramowania. Laptop jest odblokowane bez wysyłania wiadomości, ale w przyszłości usunąć wirusa z niego i tak trzeba.
2
Upewnij się, że licencja na stare antivirus naprawdę wygasła. Jeśli okaże się, że ona jeszcze działa, ale długo nie był aktualizowany, podłącz urządzenie do internetu, po czym wykonać aktualizację i pełne skanowanie wszystkich dysków w poszukiwaniu wirusów.
3
Jeśli okaże się, że licencja na program antywirusowy naprawdę wygasła, należy uruchomić program „Panel sterowania”, a następnie wybierz w nim opcję „Dodaj lub usuń programy”. Znajdź na liście stare antywirusowe i usuń go.
4
Po tym, jak odblokowałeś samochód i usunięto z niej stare antywirusowe, umieścić go na nowy. On powinien być bezpłatny – wtedy już nigdy nie będziesz musiał troszczyć się o przedłużenie licencji na niego, i aktualizowane on będzie zawsze. Domowym użytkownikom zaleca pakiet AVG Free, ale na firmowym samochodem używać go zgodnie z warunkami licencji, nie można. Musiał użyć PC Tools Antivirus Free. Pobrać je można z następujących stron internetowych:http://free.avg.com/http://www.pctools.com/free-antivirus/.
5
Najbardziej radykalnym sposobem, aby zapewnić dalszą ochronę notebooka przed wirusami jest zainstalowanie na nim systemu operacyjnego Linux. Choć złośliwe programy istnieją i dla niej, je o kilka rzędów wielkości mniejsza. Jeśli jesteś zmuszony korzystać z programów, które w Linuksie nie działa, zainstaluj raz dwa OS – Windows i Linux. Pierwszą należy używać tylko wtedy, gdy trzeba wykonać zadania, dla których Linux nie nadaje, a drugą uruchamiać we wszystkich innych przypadkach, zwłaszcza, gdy chcesz skorzystać z internetu.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.