Jak kupić mieszkanie bez ryzyka

Przy zakupie mieszkania powstaje szereg pytań, i nie ostatnie miejsce wśród nich zajmują aspekty bezpieczeństwa. Na rynku nieruchomości często działają oszuści, którzy mogą sprzedać арестованную lub określone przez mieszkanie na sfałszowanych dokumentów i wykonywać inne działania niezgodne z prawem.

Jak kupić mieszkanie bez ryzyka

Instrukcja

1
Zwracając się w риэлтерскую biura lub do prywatnego agenta nieruchomości, pamiętaj, że on jest pośrednikiem, który zapewnia możliwość dokonania transakcji. Nie ponosi odpowiedzialności za samą ofertę, a jedynie wybiera odpowiedni wariant, organizuje zawieranie umów i przekazanie pieniędzy. Czasami nieruchomości może przeprowadzić oceny badania. Wybierz duży agencja następujące kryteria: czas pracy, dostępność oddziałów, zakres usług i ich cena, obowiązki i odpowiedzialność zgodnie z umową.
2
Przejdź procedurę tytułowej strony ubezpieczenia – chroń wartość swoją ofertę od wszystkich kłopotów, które odbędą się nie z twojej winy. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową i dowiedz się wszystkie warunki zawarcia umowy ubezpieczenia, cenę polisy ubezpieczeniowej.
3
Samodzielnie przeprowadzić analizę rynku mieszkaniowym i wybierz odpowiednią opcję. – I poszukajcie informacji o wybranym agencji, opinie klientów, lokalne rankingi itp. Zdecyduj, czego chcesz od mieszkania, dopasuj swoje możliwości finansowe i przedstawić wymagania nieruchomości.
4
Koniecznie sprawdź wszystkie proponowane opcje osobiście. Jeśli kupujesz obudowa w budowie, to zbierz informacje o firmie-застройщике, pojedziesz na miejsce budowy, dowiedz się terminy oddania do użytku obiektu itp sprzedawcy powinno być ocenione – zaufaj nieruchomości lub zaproś niezależnego rzeczoznawcy.
5
Sprawdzanie czystości prawnej mieszkania również powinna być przeprowadzona nieruchomości, ale jeśli zdecydujesz się zrobić własnymi siłami, a następnie spróbuj uzyskać informacji z państwowego rejestru praw do nieruchomości. Jeśli kupujesz mieszkanie, w którym została wykonana przebudowa, to koniecznie zażądaj od sprzedawcy świadectwo państwowego wzorca, potwierdzający legalność dokonywanych zmian.
6
Należy przesyłanie pieniędzy za pośrednictwem banku. Złóż wszystko prawnie poprawnie — sprzedawca musi dostać swoje pieniądze tylko po tym, jak złoży dokumenty potwierdzające transakcję.
7
Jeśli wypisujesz jego pełnomocnictwa na świadczenie swoich interesów, to nigdy nie snuja takie papiery na realizację procesu zakładki i wyjmowania pieniędzy z depozytu. Zawsze uważnie czytaj umowy i nigdy nie podpisuj puste arkusze papieru lub puste formularze.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.