Jak kupić auto подержаное

Wybór używanego samochodu jest bardzo trudne, dlatego wykonywać jego zakup należy do firmy ze specjalistą. A podczas wyszukiwania tego auto warto zwrócić swoją uwagę na ważne chwile.

Jak kupić auto подержаное

Instrukcja

1
Należy zwrócić uwagę, obecnie istnieje wiele sposobów na zakup samochodu z przebiegiem. Można iść na rynek samochodowy, który jest w każdym mieście, i zająć tam sobie maszynę. Ale warto zauważyć, że zakup samochodu na takich rynkach wiąże się z dużym ryzykiem. Po pierwsze, dokonuje się transakcji kupna-sprzedaży ze sprzedającym, a przy tym nie ma żadnych gwarancji, że dokumenty na samochód będą prawdziwe. Po drugie, mogą wystąpić niezgodności wyposażenia i stanu auta na podstawie dokumentów i po sprawie. Po trzecie, musisz samodzielnie zajmować się dokumentacją samochodu i umieścić ją na konto. Niektórzy, aby uniknąć całej biurokracji z dokumentami po prostu sporządza ogólne pełnomocnictwo, ale taka metoda niesie w sobie szereg wad i zagrożeń. Poprzedni właściciel samochodu może w dowolnym momencie cofnąć takie pełnomocnictwo, i w takim przypadku stracisz sam samochód i, odpowiednio, zapłacone za niego pieniądze.
2
Otwórz wyszukiwarkę w internecie i dodaj do niego odpowiednią markę i model samochodu. Obecnie taki sposób zakupu używanych, auto jest bardzo powszechne. Pomaga klientowi zaoszczędzić czas, a także ma okazję obejrzeć sprzedawane maszyny w innym mieście i porównać ceny i dane techniczne. Ale taka metoda też jest związana z ogromnymi ryzykiem.
3
Dlatego też, w celu by maksymalnie zabezpieczyć się od wszelkiego rodzaju ryzyka, warto dokonywać zakupu samochodu z przebiegiem w specjalistycznych salonach. Kupując auto w takim salonie, można być całkowicie pewni, że wszystkie dokumenty na nią będzie w porządku, a jej stan będzie zgodne z deklarowanym.
4
Jeśli nabyty samochód z salonu została sprowadzona z zagranicy, to możesz być całkowicie pewien, że salon zapewni wszystkie niezbędne umowy i dokumenty z urzędu celnego i dostarcza je do ewidencji w POLICJI.
5
Zdecyduj się ze sposobem zakupu, marką i modelem i od razu przystąpić do sprawdzania dokumentów na samochód. Po ich weryfikacji rozpocząć przegląd nadwozia i wnętrza. Potem sprawdź dokładnie, co znajduje się pod maską; najlepiej, jeśli zabierz samochód na STO i specjaliści przeglądają ją ze wszystkich stron. Koniecznie sprawdź jakość zawieszenia, dopilnuj, aby podczas jazdy samochód nie „ciągnęło” w bok. Jeśli jesteś zadowolony stan auto, można przejść na założenie dokumentów w POLICJI.
logo
Article Categories:
Kupno i sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *