Jak dzielić majątek

Niestety, nie wszystkie małżeństwa trwają długo i szczęśliwie. Statystyki rozwodów w naszym kraju, tak i w świecie, jest taka, że prawie każda para prędzej czy później myśli o takim ewentualnym wyczerpaniu. A ci małżonkowie, którzy w końcu decydują się zerwać związek, stają przed nieuchronny kwestii podziału majątku. Nawet w studenckim małżeństwem, nawet w wynajętym mieszkaniu zazwyczaj męża i żony jest co dzielić. Cały problem w tym, jak będzie przebiegać ten dział: spokojnie, za obopólną zgodą, lub z udziałem adwokatów i sędziów.

Jak dzielić majątek

Instrukcja

1
Spróbuj porozumieć się z małżonkiem. Należy pamiętać, że brak roszczeń majątkowych do siebie pozwala rozwieść się oficjalnie o wiele szybciej. Jeśli w swojej już byłej, rodzinie nie było szczególnie kosztowne rzeczy lub nieruchomości, które chcesz walczyć, można rozwiązać sprawę pokojowo. Usiądź i zrób listę wszystkich mebli, bytu i tak dalej, które mogą zostać poddane sekcji. Zawiera opis, co kto dostanie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że za jakiś czas twoja była połowa nie wymaga, powiedzmy, z powrotem szafa lub pierścionek z brylantem, zapewnij wykaz podziału majątku u notariusza.
2
Jeśli rozwiązać sprawę światem nie uda, będzie musiał iść do sądu. Idąc na przesłuchanie, zapamiętać i psychicznie zastosuj do siebie kilka fragmentów z kodeksu Rodzinnego, касаемых podziału majątku. Główny postulat: wszystko, co zostało zakupione w latach małżeństwa, uważa się wspólnie нажитым i po sprawie rozwodowej w sądzie jest podzielona na pół. Wyjątek stanowią tylko osobiste odzież i higieny. A także nieruchomości, który został ufundowany przez jednego z małżonków, albo sprywatyzowana na jego nazwę.
3
W postępowaniu o podział majątku sąd może wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład, obecność dzieci: oczywiście, duża część nabytych wspólnie oddali się temu z małżonków, z kim będą osoby niepełnoletnie potomstwo. Tak samo waga w sądzie mogą mieć stan sąsiadów, współpracowników, znajomych разводящихся. Na przykład, w tym przypadku, jeśli mąż nie pracował bez uzasadnionej przyczyny, prowadził niemoralny tryb życia, piło, a przy rozwodzie rości sobie na drogie nieruchomości.
Należy zwrócić uwagę
– Wszystkie nieruchomości, która należy do dzieci разводящихся małżonków, oddala się do tego rodzica, z kim te dzieci będą mieszkać.

Porada
– Pamiętaj: wszystko, co zostało nabyte przez małżonków do zawarcia małżeństwa, sekcji nie podlega. Dotyczy to przede wszystkim nieruchomości, depozytów w banku, dużych klejnotów.

– Na przykład zachodnich rodzin, coraz więcej rosyjskich nowożeńców wnioskują małżeńskie kontrakty, w których wyraźnie określona, jak zostanie podzielony majątku w przypadku rozwodu, biorąc pod uwagę różne możliwe przyczyny, na przykład, zdrady jednego z małżonków.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.