Jak dowiedzieć się o istnieniu testamentu

Testament – to woli spadkodawcy, wyrażoną w formie pisemnej w swoim życiu. Ja mówię wszystkich spadkobierców, składającą dokumenty na przyjęcie spadku po śmierci spadkodawcy. Do tego momentu dowiedzieć się o testamencie można tylko osobiście od właściciela nieruchomości lub przypadkowo, badali dokumenty w mieszkaniu właściciela zapisy.

Jak dowiedzieć się o istnieniu testamentu

Trzeba

  • – oświadczenie;
  • – paszport;
  • – opis dziedziczna masy;
  • – akt zgonu;
  • – dokumenty potwierdzające pokrewieństwo;
  • – dokumentów prawnych nieruchomości.

Instrukcja

1
Testament sporządzony w kancelarii notarialnej lub zwykłej formie pisemnej z koniecznością potwierdzoną zapewnieniem. Jeden egzemplarz pozostaje u notariusza w miejscu wystawienia dokumentu, a drugi jest przechowywany u spadkodawcy.
2
Dowiedz się u notariusza, sporządzony testament, czy nie, za życia spadkodawcy, nie można, ponieważ informacje te są przechowywane w tajemnicy przed chwilą przyjęcia spadku. Moc prawną ma tylko najpóźniej testament, który spadkodawca pozostawił przed śmiercią, i tylko w przypadku, gdy nie został uznany przez sąd szalony z powodu zaburzeń psychicznych.
3
Za życia spadkodawcy możesz zapytać go o testamencie. Jeśli jesteś niewygodne bezpośrednio zadawać pytanie i podnosić tak delikatny temat, ale przy tym podrywa pani chorym krewnym, prawdopodobnie masz dostęp do swoich dokumentów. Uważnie przejrzyj wszystkie dokumenty, w tym może przechowywać drugi egzemplarz testamentu.
4
Po śmierci spadkodawcy jeszcze raz dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty. Jeśli testament nie znaleziono, a następnie dowiedzieć się o tym można dopiero po tym, jak złoży wszystkie dokumenty na przyjęcie spadku.
5
Nawet jeśli znajdziesz testament i w nim swoje imię, to jeszcze nie świadczy o tym, że będziecie mieli wszystkie nieruchomości, które testuje. Spadkodawca mógł anulować dokument lub sporządzić innego, i jeśli nowy testament będzie ostatnim, jest i będzie prawnie znaczące.
6
Dla przyjęcia spadku zwrócić się do notariusza, napisz wniosek, przedstawić swój paszport, dokumenty dotyczące krewni spadkodawcy, akt zgonu, spis dziedziczna masy, dokumentów prawnych nieruchomości.
7
Jeśli jakichś dokumentów nie ma, notariusz zrobi wnioski w odpowiednich organizacji i pomoże ci przygotować niezbędne dokumenty do przyjęcia spadku. Po czym wszystkich spadkobierców zostaną podane ostatnia wola spadkodawcy, a dowiesz się, wejdź pan do grona spadkobierców w testamencie, czy nie.
8
W przypadku braku testamentu dostaniesz dziedzictwo zgodnie z prawem, w tym wszystkich spadkobierców spadkodawcy.
logo
Kategoria:
Prawo cywilne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.